Bardzo głodna gąsienica

The Very Hungry Caterpillar
literatura dziecięca
Monika Lutz
Eric Carle Carle Monika Lutz

Bardzo ciekawa forma książki. Na YT jest animowana wersja historii z piękną muzyką.

Niestety mimo zachwytów znajomych, mi i synowi ta książka nie przypadła do gustu. pomysł naprawdę ciekawy, ale wykonane... te ilustracje są po prostu paskudne.

Książeczka nie przypadła mi do gustu. Tekst mało twórczy, po drugie utrwalający nieprawdziwe informacje przyrodnicze. Pierwszy raz spotykam się z tym, że gąsiennica zjada pomarańcze, lizaki, kiełbasę itp. Później cóż się dziwić dzieciom, że próbują karmić owady słodyczami :( To tylko moje zdanie, może jestem nadwrażliwa na pewne treści ale z racji wykonywanego zawodu zdaje...

Mojemu synkowi bardzo się podoba.
Prosty tekst , kolorowe obrazki a on sam często otwiera i przegląda ją.
Idealna na pierwsze książeczki dla maluchów !

Nie rozumiem fenomenu tej pozycji. Jest nudna i szybko wyczerpał się jej urok. Nie wracamy do niej zbyt często. Praktycznie w ogóle.

Mojemu synkowi bardzo się podoba :) Kolorowe, wyraziste obrazki, bez nadmiaru szczegółów przyciągają wzrok i uwagę malucha.

www.drobnymmaczkiem.com - zapraszam serdecznie na mojego bloga o książkach dla dzieci!

Przedstawiam Wam „Bardzo głodną gąsienice” czyli książeczkę, która traktuje gusta najmłodszych dzieci z należytym im szacunkiem. Co to znaczy? To znaczy, że nawet maluchy, które nie potrafią jeszcze mówić, a książki służą im często za kolejny gryzak, mogą mieć w swojej biblioteczce...

U nas bez szału, niestety, ale może jeszcze przyjdzie na nią czas. Ilustracje mnie nie zachwycają, pewnie jestem jakaś dziwna.

Absolutny hit!

Robiąca w naszym domu niesamowitą furorę książeczka była czytana codziennie po 5-10 razy a z czasem dzieci przewracaly strony i z pamięci recytowaly z odpowiednim przejęciem każde zdanie udając, że potrafią już czytać. Usypialy, nie wypuszczając książki z rączek.
Książeczka pomaga w utrwaleniu dni tygodnia oraz prostym liczeniu, zapoznaje z nowym słownictwem i pokazuje...

Dyskusje

• Dla dzieci
  • Dzieci
  • Dziecięce
  • 2018
  • Literatura dziecięca
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Bardzo głodna gąsienica