Pluton wyrzutków

John R. BruningSean Parnell Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
Outlaw Platoon
biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-08-04978-5
Maciej Świerkocki
reportaż wojenny Afganistan wojna z terroryzmem

Wstrząsające świadectwo okrucieństwa wojny.

Wciągająca, twarda, dobra historia wojenna.

Czytając książkę poczułem się jakbym sam wykonywał misje w Afganistanie. Bardzo duży realizm wręcz boisz się o bohatera, trochę przekoloryzowana ale w pozytywny sposób, czyta się z zapartym tchem. Kawał dobrej męskiej literatury, a może to nie tylko książka dla facetów?

Przeczytałam wiele wojskowych książek z literatury faktu. Jednak „Pluton wyrzutków” jest dla mnie jedną z najlepszych propozycji. Czyta się ją jednym tchem. Napisana jest przez żołnierza, który postanawia przedstawić życie swoje oraz swoich towarzyszy broni podczas misji w Afganistanie. Autor dokładnie opisuje własne odczucia i przeżycia. Nie ma owijania w bawełnę. Pokazuje...

Fajnie napisana. Wciąga i szybko się czyta. Autor jednak trochę przesadza z idealizowaniem Amerykanów. Są wg niego najnajnaj na świecie. Dużo tego typu uogólnień w książce, choć sama historia przestawia zarówno bohaterów, jak i tchórzy. Wzorowych żołnierzy i takich, którym do wzoru bardzo daleko. Całość jednak na plus :)

Wspomnienia oficera prowadzącego pluton piechoty w Afganistanie - skały, pociski i ciągłe zmęczenie. Kolejna książka o Afganistanie, pozwalająca wyrobić sobie opinię o realiach tamtejszych konfliktów

Mnóstwo walki i męskiej przyjaźni. Pomimo jego niewątpliwego bohaterstwa nie utożsamiam się z autorem/narratorem i nie zgadzam się z niektórymi jego decyzjami, pomimo że z przemyśleniami już tak. Dla czytelników żądnych sensacji i opisów współczesnych walk naprawdę solidna pozycja. Autor powinien być autorem sporej ilości FM-ek jeśli ma takie bogate doświadczenie bojowe.

Ciekawie napisana, z dbałością o szczegóły.

Niesamowita, trzymająca w napięciu, przerażająca... książka, po której autentycznie zaczynasz się zastanawiać skąd i dlaczego w ludziach jest tyle zła.
Polecam

Papierowa