www.2012ru.pl

Okładka książki www.2012ru.pl
Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Warbook Cykl: www (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
www (tom 5)
Warbook
2016-09-14
2011-10-19

Okładka książki Gliniarz Marcin Ciszewski, Krzysztof Liedel
Ocena 7,0
Gliniarz Marcin Ciszewski, K...
Okładka książki www.afgan.com.pl Marcin Ciszewski, Tadeusz Michrowski
Ocena 6,7
www.afgan.com.pl Marcin Ciszewski, T...
Okładka książki Układ zamknięty Ryszard Bugajski, Marcin Ciszewski
Ocena 7,0
Układ zamknięty Ryszard Bugajski, M...

Chyba najsłabsza część z całej serii WWW - choć nadal dobra... Fabuła nieco naciągana, trochę popłuczyny po poprzednich, lecz dla osoby, która "wciągnęła się" w serię - pozycja raczej obowiązkowa... Pozwala na powrót do starych bohaterów i starych schematów, które się sprawdzały, ale niestety nie wnosi nic nowego czy odkrywczego.

muszę wrócić do całego cyklu :)

muszę wrócić do całego cyklu :)

W skali serii książka wypada średnio. Im dłużej spędza się czas w danej "realiach" fabuły, tym więcej uwagi zwraca się na detale. A tu już wychodzi grubość nici którymi się szyje.
Każda z czterech poprzednich części, na swój wyjątkowy niepowtarzalny sposób, wnosiła nowe elementy i rozwijała historię. Ta według mnie była już wtórna i nie porwała.

Bardzo lubię cykl WWW. Jednak tutaj coś się trochę, że tak to ujmę, sknociło. Brakowało mi planowanych drobiazgowo, szybkich i skutecznych akcji, autor skupił się bardziej na opisach otwartych bitew, na dodatek wszystko to jak dla mnie było zbyt chaotyczne i przyznam że słuchając audiobooka, dość często po prostu się gubiłem. Bohaterowie na których skupił się tutaj autor też jakoś tym razem niedomagali, bo nie wiem jak to inaczej ująć. Ogólnie - wcześniejsze tomy zdecydowanie lepsze.

Koniec długiej serii. Wszystko zostało zamknięte, pętla czasu zamknięta. No i dobrze, chociaż ta ostatnia część lekko mnie rozczarowała. Zwłaszcza, że to „ru” wyobrażałem sobie trochę bardziej ru... Dostajemy trochę „ru” trochę „de” dodatkowy transmiter i królika z kapelusza. Ale jeśli ktoś przeczytał wcześniejsze części, zapewne przeczyta i tę.

Po przeczytaniu ostatniej książki z cyklu mam mieszane uczucia.

Po przeczytaniu ostatniej książki z cyklu mam mieszane uczucia.

Ocena fana serii.

Ocena fana serii.

Co za duzo to nie zdrowo. Słabe i zbyt naciągane.

Co za duzo to nie zdrowo. Słabe i zbyt naciągane.

Kontynuacja powieści www.1939.com.pl i www.1944.waw.pl. Jak to na kontynuacje przystało pierwotny pomysł powoli wyczerpuje swoją siłę i przyciąganie. Tak jest i teraz.
Przy okazji zauważyłem (w końcu?) że autor ma zdecydowanie problem z budowaniem dialogów, które będą wciągały czy opisywanie tych wszystkich chwil poza opisami walk. Te ostatnie nieodmiennie potrafi przedstawić bardzo realistyczni wręcz plastycznie. Za to duża piątka z plusem.

Akcja już od samego początku, dużo się w tej części dzieje. Jest trochę skakania po wątkach, co może być trochę dezorientujące, ale wszystko się składa w zgrabną całość. Nie czytać jeśli ktoś nie zapoznał się z poprzednimi częściami.

Marcin Ciszewski www.ru2012.pl Zobacz więcej
Marcin Ciszewski www.2012ru.pl Zobacz więcej