W plątaninie uczuć

2012-07-11
2012-07-11
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Muszkieterki trzy razem przez życie szły...

1374 159 87

Książka została mi polecona, jako piękna historia, która wprawi mnie w pozytywny nastrój. No nie. Zdecydowanie nie. Kilka dni potrzebowałam na dojście do siebie.

Sympatyczna książka o przyjaźni, miłości I życiowych wyborach.

Sympatyczna książka o przyjaźni, miłości I życiowych wyborach.

Historie trzech kobiet, przyjaciółek,ich problemy dnia codziennego,każdy może utożsamić się z bohaterkami,widać że Pani Gabrysia jest dobrą obserwatorką ludzi. Polecam każdą jej książkę bo pisze świetnie.

Bardzo lubię twórczość Gabrieli Gargas. W Plataninie uczyć poznajemy trzy kobiety. Dorota, matka przytłoczona nadmiarem obowiązkow. Jej mąż Robert, który niekoniecznie odnajduje się w roli wiernego męża. Hania samotna bizneswoman. Spragniona miłością kobietą po 30. Kalina trwająca w nieformalnym związku, pozornie szczęśliwym, jednak wszystko się zmienia gdy na horyzoncie pojawia się młodzieńczą miłość. Autorka stworzyła piękną historię, którą czyta się jednym tchem. Każda kobieta odnajdzie w którejś bohaterce odrobinę siebie. Książka dla kobiet o kobietach

Świetna pozycja, pełna emocji. Nigdy tak nie płakałam czytając książkę.

Świetna pozycja, pełna emocji. Nigdy tak nie płakałam czytając książkę.

W tej książce poznajemy historie trzech kobiet:
- Doroty;
- Hanny;
- Kaliny.
Bohaterki różnią się od siebie. To, co je łączy, to przyjaźń prosto z serca. Tworzą trio sióstr niespokrewnionych ze sobą.

Dorota - kochająca matka Michałka i Tomka. W jej małżeństwie z Robertem nie dzieje się najlepiej. Ona jest kurą domową a on ich utrzymuje. Pewnego dnia mężczyzna dopuszcza się zdrady z nową młodą pracownicą w jego firmie, Emilią. Jest cudnie, ale po jakimś czas zrywa więź, jego żona o wszystkim wie. Nie na długo zrywa, bo potem zdradza znowu. Koniec końców dochodzi do rozwodu, lecz po drodze dochodzi do niespodzianek.

Hanna - pracuje w międzynarodowej korporacji, nie ma partnera ani dzieci. Pewnego dnia została porzucona przez miłość. Po wielu perypetiach życie ma dla niej kubeł zimnej wody, ale zaskakuje ją też, bo staje na jej drodze Paweł.

Kalina - swą młodzieńczą miłość po latach spotkała w supermarkecie. Jest w związku z Piotrem, ale po niespodziewanym zetknięciu się z przeszłością, odpycha go.

To piękna opowieść o sile przyjaźni. Choćby wszystko się waliło, ta więź przetrwa. Dziewczyny udowadniają, że nie można się poddawać. W życiu bywa różnie, aczkolwiek trzeba walczyć.

Robert - kawał drania, który nie wie, czego chce. Z kolei Paweł to ideał. Piotr natomiast późno zorientował się, co posiadał przez długi czas. Wiele osób popełnia ten błąd. ,,Mają, nie widzą. Stracą - docenią."

,,To najważniejsze, by być szczęśliwym. Chociaż kilka razy w życiu trzeba się upić szczęściem. Kosztować go łapczywie i zaganiać je do siebie. Życie tak szybko przemija, jakby ktoś otworzył i zamknął drzwi. Dziś jesteśmy, a jutro nas nie ma."

W tej książce poznajemy historie trzech kobiet:
- Doroty;
- Hanny;
- Kaliny.

Jest to taka powieść, którą czyta się lekko i przyjemnie a jednocześnie wzbudza wiele emocji, uczuć, wzrusza, daje nadzieję poruszając tematy niekiedy trudne i ciężkie. Wątek poruszający temat śmierci był akurat jednym z tych, przy których nie potrafiłam opanować łez. Zmiażdżył mnie i połamał moje serce na drobne kawałki. Bardzo życiowa, prawdziwa i dająca do myślenia.

Cała Gabriela Gargaś. W książce znajdziemy praktycznie wszystko: miłość, przyjaźń, zdradę, śmierć i wiele innych. Piękna, mądra, wzruszająca, dająca nadzieję. Polecam!

43/2021 (A)

43/2021 (A)

Na półkach: , , , ,

Trzy przyjaciółki ,każda ma inne życie.
Dorota żona i matka,jednak nie tak powinno wyglądać jej małżeństwo.
Hania singielka,skrzywdzona przez najbliższe jej osoby próbuje na nowo być szczęśliwa,jednak los jest okrutny.
Kalina jest w związku od paru lat,ale stara miłość nie rdzewieje.
Przyjemnie czytająca się książka ,a zarazem wzruszająca,warta przeczytania.

Trzy przyjaciółki ,każda ma inne życie.
Dorota żona i matka,jednak nie tak powinno wyglądać jej małżeństwo.
Kalina jest w związku od paru lat,ale stara miłość nie rdzewieje.
Przyjemnie czytająca się książka ,a zarazem wzruszająca,warta przeczytania.