Sztuka mówienia "nie"

Oficyna Wydawnicza Vocatio
Boundaries
poradniki
978-83-7492-195-4

Moim zdaniem jedna z ciekawszych książek w temacie. Mówi o asertywności w inny niż zawarty w podręcznikach sposób. Uświadamia i otwiera oczy. Dotyka wielu obszarów relacji, nawet tych bolesnych jednocześnie pokazując, że to czego się obawiamy ulegając wcale nie musi nastąpić.
Szczególnie polecam tym, którzy lubią mieć potwierdzenie tez w Słowie Bożym.

Zaczynając czytać tę książkę, miałam zupełnie inne wyobrażenie co do jej "zawartości". Miałam nadzieję na proste recepty. Po przeczytaniu około 100 stron byłam zrezygnowana, nie miałam ochoty na kontynuowanie lektury. Denerwowały mnie te wtrącenia z Pisma Świętego, odniesienia do wspólnot religijnych, nie tego oczekiwałam. Mam jednak taki zwyczaj kończyć to zaczęłam, więc...

Jak powiedzieć ,,nie” szefowi, który kolejny raz chcę Cię zostawić po pracy? Jak nakłonić męża do przejęcia części domowych obowiązków i włączenia się w życie rodziny? Jak powiedzieć koleżance, że dość już przyjaźni z jednostronnym obciążeniem? Jak w końcu przekonać samą siebie do zadbania o swój własny wygląd? Na wszystkie te pytania i wiele innych odpowiadają autorzy...

Ksiazka przedstawia ciekawa koncepcje granic w zyciu. Bardzo przystepna, ciekawie napisana, z duza iloscia anegdot i przykladow z zycia wzietych.

• Poradniki
  • Ebook