Wilczy trop

Patricia Briggs Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Alfa i Omega (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Cry Wolf
wilkołaki cry wolf miłość

Oficjalne recenzje i

Wilczyca Omega

[ 12 ] Link do recenzji

W temacie wilkołaków jestem totalnie zielona. Owszem widziałam kilka filmów, czasem jakiś serial się trafił, jednak książka o tej tematyce to dla mnie kompletna nowość. Ja zawsze stałam po stronie nocy i to wampiry były tymi ulubionymi potworami. Rozumiecie noc, kły, peleryny i picie krwii nadobnych dziewic, to moje klimaty! Nawet mam za sobą etap gotyku, po którym zostały...

Szkoda ze nie ma tłumaczeń kolejnych części 😭 bardzo wciągająca historia ❤

Bardzo słaba... ale chyba mam coś do tej autorki bo już drugi cykl mi nie wchodzi, mimo wysokich not innych osób ;)

Minusy:
- słabo zarysowana relacja głównych bohaterów sprawia, że są nieprzekonywujący;
- Anna jest strasznie nijaką postacią;
- świat przedstawiony jest szary, bury i ponury ;)

Wymęczone.

W porównaniu z cyklem o Mercedes, jest zdecydowanie słabsza i powiewa nudą, ale można przeczytać.
Podobne klimaty, fabuła mocno okrojna .

Ostatnio zafascynowały mnie książki o tej tematyce, wiecie - Wilkołaki, sfora i to bycie "towarzyszką".
Okładka jest straszna, ale wnętrze zdecydowanie lepiej.
Wciągająca, chociaż jak na moje standardy, trochę za mało o tym budowaniu relacji między głównymi bohaterami, bo nie ukrywam, że ten wątek mnie najbardziej zaciekawił.
Zdaje się, że pozostałe książki z tej serii...

Na półkach: , , , , , , ,

Twórczość P. Briggs z początku nie robiła na mnie wrażenia. Ot dobre do przeczytania książki o Mercedes Thomson, nic poza tym. Upłynęło trochę czasu, nim się przekonałam do tej serii.

Po Wilczy Trop miałam w ogóle nie sięgać. Powód?
1. Tylko jeden tom został wydany po polsku.
2. Nie słyszałam dobrych opinii o tej książce.
Niestety plany uległy zmianie, gdy pani S.J. Maas...

Bardzo fajna książka, z grupy tych niewymagających. Ciekawa historia opowiadająca o przybranym bracie Mercedes i jego towarzyszce.
Książka jest moim zdaniem trochę gorsza od opowiadań o Merci, ale w ciekawy sposób uzupełnia znane nam już uniwersum.

Jeżeli ktoś nie czytał jeszcze cyklu Mercedes Thompson, to zdecydowanie polecałabym zacząć od niego.

Interesująca książka, posiada nawiązania do serii Mercedes Thompson, ale czyta się ją nieco inaczej. W porównaniu do wyżej wymienionej serii nie ma tutaj ciętych żarcików, jest jakby poważniej? Natomiast to nie znaczy że gorzej. Niestety tylko ta część przeczytałam, bo nie ma dostępnej reszty w języku polskim.

Książka wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do samego końca. Wpadamy w świat pełen magii wilkolaków i wiedźm. Główna bohaterka dręczona i torturowana przez swoje stado musi być uleglą i posluszną. Przez rozwój wydarzeń widzimy jak się zmienia mimo że nadal jest zlękniona i słaba. Lecz to tylko pozory, bo pod wyglądem słabej drzemie wielka moc z której nie zdaje...

Zdecydowanie wolę Mercedes - co mnie zaskoczyło, Charles Cornick - ojjj tak(!) nie wiedziałam, że seria jest połączona i w ogóle dzieje się ona w tym samym czasie co Mercedes ale na drugim końcu świata(!)
Pomimo pewnych braków chętnie przeczytałabym pozostałe tomy?
Kiedy będą?

Dyskusje