Tiger's Quest

Okładka książki Tiger's Quest Colleen Houck
Okładka książki Tiger's Quest
Colleen Houck Wydawnictwo: Sterling Publishing Cykl: Klątwa Tygrysa (tom 2) fantasy, science fiction
Klątwa Tygrysa (tom 2)
Sterling Publishing
2011-06-07
2011-06-07
140278404X

Bardzo przyjemna młodzieżówka na pograniczu fantasy i baśni. Język nie jest wyszukany, ale nie jest to infantylna opowieść. Czyta się z zainteresowaniem i ciekawością. Obok fabuły fantastycznej - postaci tygryso-człowieka, zdarzeń przygodowych, mamy tu również wyraźne, głębokie nakreślenie bohaterów (oczywiście jak na młodzieżówkę). Polecam

Fajna książka, ale główna bohaterka w połowie zaczęła mi tak działać na nerwy, że to niepojęte :P Im dalej w las, tym bardziej jej zachowanie jest mniej logiczne. Mimo wszystko kolejna część serii mnie wciągnęła i z przyjemnością przeżywałam przygody razem z bohaterami :) I nie mogłam się doczekać kolejnej części!

Książka jest w porządku, jednak dla niektórych czytelników może być nazbyt bajeczna. Książka ma fajny klimat, a przygody bohaterów są ciekawe, jednak to nie wystarczyło, aby mnie bardziej zainteresować.

Mniej żywa niż pierwsza część, choć bardzo podobał mi się wątek czarnego tygrysa.

Książka wciąż była lekka lektura z dość wartka akcja podobnie jak w pierwszej części, jednak nie pokonała ciążącej na wielu seriach fatum, ze 2 tom nie był równie dobry co pierwszy. Co mnie nie zdziwiło, bo myślę ze ekscytacja z pierwszych kroków w relacji bohaterów (jeśli ktoś nie czytał pierwszego tomu to zaznaczam ze książka posiada mocny watek romantyczny) jest niezwykle wysoko zawieszona poprzeczka dla autora. Nie mniej wydarzenia rozwijają się na tyle ciekawie żebym sięgnęła po kolejny tom w najbliższym czasie.

Powrót do Klątwy Tygrysa i tom drugi, który wreszcie udało mi się przeczytać. Wyzwanie to kontynuacja tej uroczej, dynamicznej i pełnej przeciwności historii. Troszkę naiwnej, a mimo to przyjemnej.

Powiem tak: żeby zaczęła się prawdziwa akcja, trzeba przebrnąć przez pierwsze 10 rozdziałów, gdzie Kelsey jest po prostu Kelsey – głupiutka. To dziewczyna o dwóch twarzach. Najpierw jest zaskakująco błyskotliwa, a potem jej rozum idzie skakać na bungee. "Miłość czyni nas głupcami" – to powiedzenie w jej przypadku pasuje idealnie. Mimo wszystko, czuję swoistą sympatię do tej dziewczyny i nie potrafiłabym złapać ją za ramiona i wytelepać jak na krześle elektrycznym. Jednakże moim ulubionym bohaterem jest Kishan i nic tego nie zmieni ❤️ Ren jest na swój sposób uroczy – ale ma w sobie coś, co w moim odczuciu czyni z niego snoba. Zwłaszcza w tej części książki.

Wyzwanie właściwie można podzielić na dwie części – typowe paranormal romance i młodzieżowe fantasy. Ta druga połowa, z drobnymi podchodami sercowymi podobała mi się bardziej. Akcja ruszała do przodu, pozwalając jednocześnie poznawać bohaterów i to, co nimi kierowało. Znów zwiedzałam Indie z panem Kadamem, poznałam różne ciekawe mity i związane z nimi opowieści. Elfy były prawdziwą niespodzianką – zupełnie inaczej przedstawione, niż do tej pory spotykałam. Całość została doprawiona dawką humoru, przygód i grozy ✨

Jak widać na zdjęciu, mój egzemplarz nie jest w idealnym stanie. Kupiłam z drugiej ręki, z opisu produktu nie wynikało, że okładka straciła walory. Zaznaczam też, że w środku znajdziecie dość drobną czcionkę, więc uwaga na ból oczu... Tymczasem przyznaję 7/10 punktów.

Muszę przyznać, że jestem nieco rozczarowana. Tak jak pierwsza część mnie wciągnęła, to tej już się to nie do końca udało.
Co mnie najbardziej irytowało to kilka pierwszych rozdziałów. Jak już doskonale wiemy z poprzedniego tomu, nasza główna bohaterka do najmądrzejszych nie należy, jednakże w tej części osiągnęła mistrzowską umiejętność denerwowania czytelnika, chociażby samymi swoimi myślami. Była ona tak wyidealizowana, zawsze ta najmądrzejsza, najpiękniejsza, wpadała na najlepsze pomysły itd., że aż niedobrze się robiło ( w trakcie czytania pomyślałam sobie, że chyba już wolę lśniące na słońcu wampiry :) ). Ogólnie wydaje mi się, że większość bohaterów się "popsuła". Ren, którego w pierwszej części nawet lubiłam, zachowywał się irytująco, prawie tak samo, jak Kesley ( może w końcu do siebie pasowali). Natomiast Kishan, cóż... no nie ! Co tu więcej pisać? Z naprawdę fajnej postaci zrobił się kto? Sierota życiowa, bez większego wyrazu, już mój kot ma znacznie więcej charakteru.
No dobra ponarzekałam sobie trochę na bohaterów :),ale czas przejść do pozytywów, gdyż taka nie najgorsza ocena musiała się skądś wziąć. Otóż gdyby podmienić owych, wyżej wspomnianych bohaterów, (lub po prostu ich "ulepszyć") wyszłaby bardzo miła książka z ciekawą akcją. Przygody, magiczny świat przedstawiony oraz nowe istoty sprawiły, że pomijając wszelkie minusy, książkę czyta się całkiem dobrze i szybko.
Podsumowując, jeśli chciałby ktoś sięgnąć po lekką, niewymagającą fantastykę młodzieżową, na jeden wieczór to "Klątwa tygrysa. Wyzwanie" jest dla niego.

Teraz kolej czarnego tygrysa na wykazanie się w niezwykłej krainie. Kolejny tom niczym nie ustępuje poprzedniej, arcydzieło! Magia, odwaga, poświęcenie i miłość. Czego chcieć więcej od książki?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kocham!

Kocham!

Fabuła podzielona na klika aspektów, scen. Dziwne wybory przygłupawej Kelsey przetrawiałam zgrzytając zębami. Pomimo ogromnych chęci, bohaterka drażni mnie prawie na każdym kroku. Ponownie irytujące i przydługawe opisy przedmiotów, ubrań, jedzenia. Przygody bohaterów są natomiast intrygujące, jest akcja, miłość, magia, ryzyko i walka ze złem. Autorka wplata elementy wielu kultur, w tym kultury indyjskiej i chińskiej. W tej części mamy już zarysowane postacie Kelsey, Rena, Kishana, pana Kadama, Nillimy i Lokesha. Czyta się szybko, zwłaszcza opuszczając przemyślenia Kelsey (w rzeczywistości nigdy nie spotkałam takiej przygłupiej sprzeczności, dzięki o Panie). Kishan jest intrygujący, mam nadzieję że się nie zepsuje jak brat. Chociaż przeczuwam dramatyczny trójkąt. Oczywiście czekam na ciąg dalszy.