Tłomackie 13

Okładka książki Tłomackie 13
Zusman Segałowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Biblioteka Pisarzy Żydowskich biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Biblioteka Pisarzy Żydowskich
Tlomacke 13
Wydawnictwo Dolnośląskie
2001-01-01
2001-01-01

więcej Więcej

Ciekawa, warta przeczytania.

Niezwykle ciekawie opisany obraz diaspory żydowskiej w przedwojennej Warszawie.

2024

Na półkach: , , , , ,

Ta książka to zbiór wspomnień Zusmana Segałowicza, poety i pisarza żydowskiego, bardzo mocno związanego z Warszawą i członka Żydowskiego Związku Literatów i Dziennikarzy. Segałowiczowi udało się przeżyć wojnę; w 1939 roku wyjechał z grupą literatów do Wilna, później do Kowna, stamtąd wyruszył przez ZSRR do Bułgarii, by w końcu dotrzeć do Palestyny.
"Tłomackie 13" to nie...

• Żydowskie
  • Żydzi
  • Biografie, autobiografie, pamietniki, listy....
  • 2016
  • Oczekujące