Zaginione historie

John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy (tom 11) literatura młodzieżowa
Ranger's Apprentice. The Lost Stories
Zwiadowcy (tom 11)
literatura młodzieżowa
Jacek Drewnowski
fantastyka fantasy science fiction zwiadowcy

Ze Zwiadowcami mam mały problem - po prostu nie da się o tym cyklu mówić źle.
W Zaginionych historiach mamy do czynienia po raz pierwszy z opowiadaniami. I choć zanim przeczytałam tę książkę, myślałam, że będzie gorzej, moje obawy zostały nieuzasadnione.
Książka wciągnęła mnie już od nietypowego i zaskakującego prologu, a potem było już tylko lepiej.
Zaginione historie są...

Najlepsza, moim zdaniem, część zwiadowców. Gorąco polecam, jeśli chcesz poznać odpowiedzi na, zapewne nurtujące cię, pytania odnośnie przeszłości i przyszłości bohaterów.

Niestety poziom książki powoli spada. Niektóre historie naprawdę misię podobały, inne jednak czytałam ze znudzeniem.

Pomimo spadku poziomu polecam osobom, które tak jak ja pokochały serię.

Ciekawa propozycja z punktu widzenia zainteresowanego światem czytelnika, acz nierówna literacko.

Całkiem niezłe,jak na zbiór opowiadań.

Niektóre historie ciekawe, szczególnie o tym jak Halt poznali się z Crowleyem, jakie były okoliczności poznania się Halta z ojcem Willa, lub o tym co dzieje się z końmi zwiadowców, kiedy dożyją starości.

Najlepsza seria jaką kiedykolwiek czytałem.
Polecam !!!

Książka ciekawa. Uważam, że lepsza od poprzedniej części. Podtrzymuje w napięciu.

Zaginione historie Johna Flanagana to zbiór opowiadań, które dają nam odpowiedzi na przynajmniej kilka pytań, któremogły się zrodzić w naszych głowach podczas lektury cyklu. Chociaż nie jest to moja ulubiona forma lektury, to niektóre z tych historii przykuły moją uwagę i żałuję, że nie były dłuższe.

Jak na dobrego pisarza przystało, Flanagan stworzył ciekawą otoczkę,...

Dobra, przyznaje że podszedłem do lektury dość sceptycznie. Nie lubię tzw. lepianek czyli kilku historii w jednej książce i choć autor wielokrotnie podkreślał, że tą pozycje stworzył aby odpowiedzieć na pytania fanów to mam wrażenie, że zwyczajnie przez dziesięć tomów nazbierało mu się pomysłów, anegdot i historyjek a XI tom służy jedynie ich sprzedaniu.

Dyskusje

4 783