Kroniki rodu Kane. Czerwona piramida + Ognisty tron + Cień węża (komplet)

Okładka książki Kroniki rodu Kane. Czerwona piramida + Ognisty tron + Cień węża (komplet) Rick Riordan
Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Galeria Książki
2012-06-13
2012-06-13
Agnieszka Fulińska

Okładka książki Wilki Lokiego Kelley Armstrong, Melissa Marr
Wilki Lokiego Kelley Armstrong, M...
Okładka książki Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań Leigh Bardugo, Francesca Lia Block, Libba Bray, Cassandra Clare, Brandy Colbert, Lev Grossman, Nina LaCour, Stephanie Perkins, Veronica Roth, Jon Skovron, Jennifer E. Smith
Ktoś mnie poko... Leigh Bardugo, Fran...
Okładka książki Próba żelaza Holly Black, Cassandra Clare
Próba żelaza Holly Black, Cassan...

Bardzo dobra, egipska, seria.

Bardzo dobra, egipska, seria.

Autora jako młodsza nastolatka pokochałam całym sercem, każda jego seria miała w sobie coś wyjątkowego. Kroniki rodu Kane były bardzo wciągające, mimo widocznej grubości, czytało się je błyskawicznie i do dziś pamiętam niektóre sceny, bardzo fajni bohaterowie, ciekawa fabuła, dawało emocje. Pisane z niezawodnym poczuciem humoru autora, bardzo przyjemna trylogia którą polecam każdemu młodszemu czytelnikowi. Dla starszych (17+) niekoniecznie, ja bym w tym wieku już aż tak się w to nie wkręciła ale całą serię zdążyłam pokochać wcześniej i bardzo zapisała się w mojej pamięci.

Moim zdaniem książka opowiada świetnie o Starożytnym Egipcie,a przy tym nie zahacza znacząco o serie Percy'ego Jacksona.
Świetne książki oraz śmieszna narracja tylko pchają aby czytać te książki na okrągło

cała saga jest napisana w sposób dość interesujący. Można tu zauważyć drastyczne zwroty akcji. Cała historia rodzeństwa jest pełna przygód magii i napięcia, oraz nieustających zauroczeniach i złamanych sercach. Rodzeństwo wraz ze swoimi podopiecznymi musi zmagać się z mrocznymi siłami chaosu i ciemności. Prowadzeni przez swoich patronów, czyli egipskich bogów młodzi magowie muszą sobie poradzić z trudnymi wyborami, przeciwnikami z czeluści Duat i swoimi własnymi słabościami, które w każdym momencie mogą sprawić że ich świat zostanie zniszczony przez ich potężne zdolności, których użyją po stronie dobra lub zła .

fajna ksążka polecam

fajna ksążka polecam

Jedna z najlepszych trylogii jakie w życiu czytałam :D

Jedna z najlepszych trylogii jakie w życiu czytałam :D

Moja pierwsza poważna seria, pochłonęła mnie bez reszty. Na zawsze zostanie w moim sercu, jak i w wielu wspomnieniach,

Mój powrót do Ricka. Akcja, przygody, humor, ach ten Anubis ;)

Mój powrót do Ricka. Akcja, przygody, humor, ach ten Anubis ;)

Książka pełna akcji! Zawiera mitologię Egipską, choć jeśli ktoś czytał inne książki tego autora to mógłby się spodziewać, że jego powieści (fabuła) oparta jest na różnych rodzajach mitologii. Jest to bardzo ciekawy pisarz, który w swoje książki wkłada dużo pracy a jego lektury zawierają wątki miłosne oraz mnóstwo akcji. Wątek miłosny jest raczej poboczny, ale sama książka w sobie jest bardzo ciekawa. Warto przeczytać.

• Rick Riordan