Śpiąca królewna

Okładka książki Śpiąca królewna
autor nieznany Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Seria: Srebrne bajeczki literatura dziecięca
12 str. 12 min.
12 min.
Krzysztof M. Wiśniewski
śpiąca królewna srebrne bajeczki

więcej Więcej

Krótka Baśń, ale czytało się z zaciekawieniem.
Dobrze napisana "ciepła" historia :)

Na półkach: , , , ,

O koronawirusie...zostań w domu...

"Śpiąca królewna" napisana w 1697 roku przez Charles'a Perraulta wzorowana była na wersji Giambattisty Basilego, która była wydana w 1634 roku "Sole, Luna, e Talia".
Najbardziej znane to wg. Andersena, braci Grimm czy polska wersja tej bajki napisana przez Władysława Ludwika Anczyca (1823-1883) pod tytułem "Księżniczka z głogu".
Charles...

Z jednej strony opowiadanie o klasycznej opowieści Charlesa Perraulta jest wdzięczne, ponieważ, jak sądzę, nie ma osoby, która w dzieciństwie nie usłyszałaby ich od rodziców. Ci, którzy są zbyt leniwi, by sami je czytać, na pewno będą musieli je przeczytać swoim dzieciom.
Sam Perrault był rodzajem gawędziarza, więc jego słynne bajki miały nie tylko historię, ale także dość...

1938
1923

To jedna z tych książeczek, których nie sposób zapomnieć. Królewna śpi i... Cudowna moc miłości. Warto po tę bajeczkę sięgnąć nawet teraz, po latach.

Poniższa recenzja, wzbogacona ilustracjami F. Rossi, znajduje się na moim blogu: Świat według Lilii: http://swiatwedluglilii.pl/dla-dziecka/caluj-mnie-caluj-pocalunkow-mi-nie-zaluj-spiaca-krolewna/.

Pocałunek prawdziwej miłości ukoi zszargane nerwy, działa niczym najskuteczniejszy przeciwbólowy lek, przepędza złe myśli oraz wybudza z magicznej śpiączki.

Ten skuteczny...

Jedna z moich ulubionych z dzieciństwa. Wróżki, królewna i książe na białym koniu, który budzi do życia piękną królewnę.

Przyznam, że czytałam kilka wersji tej cudownej baśni o sile miłości i nienawiści. Bo przecież to nienawiść jednej z obrażonych wróżek spowodowała, że królewna i cały dwór zasnęli snem stuletnim i dopiero bezinteresowna miłość i upór pewnego księcia zdjęły czar, złamały zaklęcie...a potem...jak to w bajkach, była wielka radość, książę ożenił się z królewną i żyli długo i...

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • 2020
  • Dziecięce
  • Przeczytane dawno temu
  • Wspomnienia z dzieciństwa

Dodaj cytat z książki Śpiąca królewna