Piękna i Bestia

Jeanne-Marie Leprince de Beaumont Wydawnictwo: Wydawnictwo Paweł Skokowski Seria: Bajki nad bajkami literatura dziecięca
Beauty and the Beast
8386720077
Adam Cedro
Bajki nad bajkami
Piękna i Bestia

Cudowne ilustracje !Świetna książka dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych :)

Moja ulubiona bajka z dzieciństwa. Bardzo często ją sobie przypominam a teraz pokazałam ją także mojemu synkowi.
To zaskakujące jak mu się spodobała :) co prawda z treści niewiele zapamiętał i być może zrozumiał (na pewno zrozumiał, że książe był zaczarowany) ale ilustracje podobały mu się niesamowicie.
Szczególnie "lewek" bo tak ma w zwyczaju mówić na lwy a taką głowę ma...

Pamiętam, gdy zobaczyłam pierwszy raz tą książkę w księgarni i zapłonęły mi oczy- ilustracje oczarowały mnie (zresztą, czarują do dzisiaj) i mimo tego, że znałam doskonale treść "Pięknej i Bestii" i miałam wydanie Disneyowskie, zapragnęłam mieć właśnie ten egzemplarz. Historia Belli i księcia o złym sercu przedstawiona jest tu nieco skrótowo, jednak zrozumiale i jak...

Dyskusje

• Chcę w prezencie