Książę Kaspian

Clive Staples Lewis Cykl: Opowieści z Narnii (tom 2) literatura dziecięca 221 str.
Prince Caspian

Media Rodzina
literatura dziecięca
Opowieści z Narnii

Kup książkę

Powrót do Narnii po tylu latach otworzył przed bohaterami nowe perspektywy. Dla czytelnika to niemal identyczna wędrówka śladami poprzedniego dzieła. Paradoksalnie to losy tytułowego Kaspiana są ciekawsze od reszty. Autor nakreślił wiarygodny wizerunek postaci oraz determinację do określonych celów. Z resztą opowieści niestety nie jest już tak kolorowo. Kolejny raz akcja...

Na półkach: , , , , , ,

"Książę Kaspian" podobał mi się odrobinę mniej niż "Lew, czarownica i stara szafa" głównie dlatego, że książka jest po prostu mniej ciekawa, a akcja dość powolna i mało angażująca. Narnia z przyszłości straciła też odrobinę klimatu, który podobał mi się w pierwszej części. Niemniej jednak, wciąż zamierzam czytać kolejne tomy tej serii, mam nadzieję, że okażą się lepsze niż...

Udana kontynuacja, do pewnego momentu podobała mi się nawet bardziej niż pierwsza część. Była dojrzalsza, cała opowieść o Kaspianie była bardzo wciągająca. Ale to co było siłą "Lwa, Czarownicy i Starej Szafy" był Aslan i Czarownica. A tutaj Lew jakoś nie zachwycał, zabrakło również ciekawego arcyłotra. Jednak mimo to, nadal jest to sympatyczna książka.

Całe "Opowieści z Narni" zapowiadają się na bardzo ciekawy cykl, który zamierzam przeczytać z moimi chłopcami. Książka jest krótka, ale bardzo treściwa. Akcja dzieje się wartko, jest ciekawa i wciągająca. Może sprawić wiele przyjemności zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Kolejna część z cyklu dla dzieci o nazwie opowieści z Narni. Tym razem bardziej "dorosła", takie odniosłem wrażenie, płynnie i ciekawie się czyta. W sam raz na wieczorne zimowe leniuchowanie :)

Przyznam się bez bicia, że nie przeczytałam poprzedniej części. Na moją obronę, ale zamierzam!
Godna polecenia!

Narnię zawsze lubiłem, nawet po latach wracam z sentymentem, ale przyznam, że pierwsza część była o wiele lepsza. Zabrakło nieco dramaturgii. Liczyłem na ciekawszą walkę z Telmarami. Polecić jednak mogę. Warto.

Powiem szczerze, że bardzo się zawiodłam na drugiej części cyklu. Nie podobała mi się zbytnio. Nie potrafię powiedzieć co mi nie pasowało, jest to chyba coś nieuchwytnego. Na szczęście następne części są wiele lepsze.

Baśń trwa. Czwórka rodzeństwa znowu zostaje wezwana na pomoc do Narnii.
Choć bajkowy klimat nieco przygasł to nadal czuć magię w powietrzu.

Całą akcja nieco się przedłuża a końcowa walka toczy się za krótko. Mam wrażenie, że skupiliśmy się bardziej na historii Kaspiana i wędrówce rodzeństwa niż rozwiązaniu konfliktu. Krótko, zdecydowanie zbyt krótko jak dla mnie.

Dyskusje

16 989