Książę Kaspian

Clive Staples Lewis Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Opowieści z Narnii (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Prince Caspian: The Return to Narnia
Andrzej Polkowski
Media Rodzina
Prince Caspian: The Return to Narnia
Opowieści z Narnii (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Andrzej Polkowski

Narnia była jednym z moich ulubionych miejsc w dzieciństwie. Zawsze miałam nadzieję, że może gdzieś znajdę przejście, które do niej prowadzi.
Miło powrócić do książki, z którą się spędzało wieczory będąc dzieckiem xx

Do całej serii podchodziłam z dystansem, jednak już po pierwszym tomie wiedziałam, że warto sięgnąć po następne. Ten tom również godny polecenia :)

Jesteśmy z dziećmi w trakcie sagi i podróży po Narni - tu było nieco przetojów w akcji i mało Aslana, a Kaspian nie skradł aż tak naszych serc. Był styl znany z pierwszej części, ale mam nadzieję przed III częścią, że autor nie dostał pisarskiej zadyszki:)

A końcówka nieco smutna, bo coś, a w zasadzie ktoś już do Narni nie wróci...

Bez dwóch zdań, daleko jej do pierwszej części, ale miło było znów powrócić do Narnii. Podczas pobytu naszych bohaterów w Anglii, w Narnii zaszło wiele zmian. Wezwani Piotr, Edmund, Zuzanna i Łucja mają przywrócić prawowitego władcę. Choć nie ma tu szybkich zwrotów akcji to jednak książka czaruje nas swoim urokiem, magicznymi stworzeniami i pięknem.

Magia Narnii wciąż tak samo wciągająca i pobudzająca wyobraźnię. Kolejna przygoda czwórki rodzeństwa w magicznej krainie wzrusza, śmieszy i angażuje. Trochę zabrakło tytułowego Kaspiana, mogło być go więcej zamiast tak długiego opisu wędrówki dzieci do Kopca Aslana.

Bardzo dobry pomysł na kontynuację niestety wykonanie mogło być lepsze.
Można to było lepiej napisać.

Książka fajna ale myślę że dla młodszaj grupy wiekowej myślę że 7-9 lat.

Zdecydowanie moja ulubiona część, bardzo mnie wciągnęła, głębiej wprowadziła mnie w świat Narnii

I podobnie jak z tomem I - film bardziej mi się podobał niż książka - co jest o tyle ciekawe, że tu o wiele bardziej niż w poprzednim tomie historie opowiedziane w kinie i na kartach książki się "rozjeżdżają". Ale nadal książka jest dla mnie jedynie pewną wersją scenariusza.

Bardziej podobała mi się pierwsza cześć. Mimo małej ilości stron dosyć długo mi się ją czytało ale na pewni będę kontynuować serię

Dyskusje

18 571