Nowy Przywódca

Julianna Baggott Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Świat po wybuchu (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Fuse
fantastyka, fantasy, science fiction
Świat po Wybuchu

Opinia obejmuję dwa tomy:

Nowa Ziemia
Cykl: Świat po wybuchu (tom 1)

Nowy Przywódca
Cykl: Świat po wybuchu (tom 2)

Książka przedstawia sceny które mogą nam być dobrze znane z innego punktu widzenia.

Jedna osoba, jeden człowiek, jedna WIZJA, WIZJA LEPSZEGO ŚWIATA jednak z bardzo drastycznymi metodami aby to osiągnąć oczywiście w imię WIĘKSZEGO DOBRA.

Historia...

Po przeczytaniu pierwszej części "Nowej Ziemi", bałam się sięgnąć po "Nowego Przywódcę" z obawy przed tym, że się zawiodę. Ale moja niepewność minęła dosyć szybko, gdy tylko zaczęłam czytać. Szybko brnęłam przez kolejne rozdziały i muszę przyznać, że dobrze się przy tym bawiłam.
Akcja nie zwolniła, pojawiły się nowe wątki. Chociaż nie pamiętam fabuły dokładnie, bo książkę...

Co robi władza z człowiekiem :-(

Świetnie przedstawiona historia !!!

Pierwsza część tej trylogii była wspaniała. Pełna akcji, idealna, ciekawa, wspaniała. W niespełna 400 stronach działo się tyle, że głowa mała. Niestety, druga część strasznie mnie rozczarowała. 200 stron więcej i... męczarnia! Nie mogłam przebrnąć do końca. Ledwo, ledwo mi się to udało! Nudno, za dużo tego samego, zbyt wolny bieg wydarzeń - może to tylko moje subiektywne...

Dalsza część opowieści o Świecie po Wybuchu.
Zaprzyjaźniłam się już z bohaterami. Nie jest to arcydzieło, ale na pewno świetna pozycja dla wielbicieli dystopii.

Tak bardzo żałuje, że nie ma trzeciej częsci w Polsce...

Na półkach: , , , , ,

Podobnie jak poprzednią część, tak i tę książkę czytało mi się bardzo ciężko. Chyba jest to wina stylu autorki. Momentami po prostu zasypiałam, a czasem chciałam ja odłożyć i do niej już nie wracać. Jednak przemogłam się i ją dokończyłam. Przyznaję, że ostatnie 40 stron przeczytałam najszybciej, więc naprawdę szkoda, że ostatnia część nie została wydana w Polsce.

Dużo było...

Ta książka jest mega ! Najlepsza jaką do tej pory przeczytałam, a było tego sporo . Bardzo serdecznie polecam osobom lubiącym nieprzewidywane zwroty akcji!

Drugi tom trylogii Świat po Wybuchu trzyma poziom. Akcja rozwija się powoli i spójnie, poznajemy wydarzenia z perspektyw kilku bohaterów.
Pressia i Bradwell mają za zadanie odzyskać formułę, a żeby to zrobić muszą rozpracować niejedną zagadkę - przypominało mi to matrioszkę - każda kolejna wskazówka jest kolejną łamigłówką do rozwiązania.
Z kolei Partridge wraca do Kopuły...

świetne,cudne,brak mi słów.Tak mogę opisać w skrócie te książkę ale żeby nie było że nie ostrzegałem koniec jest... Mhm ... jest urwany to dobre słowo po prostu jak skończycie i wam się spodoba to albo będziecie odliczać dni do polskiej wersja tomu 3 albo nauczycie się angielskiego, tak czy siak będzie was gryźć co dalej cytuje ostatni rozdział z Partridge ,,ty naprawdę...

W pewnym momencie nie mogłam się oderwać. Później okazało się, że to już koniec :)Czekam z niecierpliwością na trzecią część!

Dyskusje

• 2013