Legendy i opowieści o Krakowie

legendy opowieści Kraków
powieść historyczna
1980-01-01
legendy opowieści Kraków

Dobra pozycja dla miłośników Krakowa do których się zaliczam. Zawiera wiele ciekawych legend i historyjek związanych z najpiękniejszym miastem w Polsce.

Ta bogato ilustrowana książka, pełna unikatowych już czarno-białych zdjęć z Krakowa i okolic zawiera szereg opowieści sięgających do czasów przedhistorycznych tego królewskiego miasta po XIX wiek. Mamy tu więc zarówno legendę o Kraku, o Walgierzu Wdałym z Tyńca, o Wandzie ale także o Borucie, uczcie u Wierzynka czy też o Annie Jagiellonce i Stefanie Batorym. Historia...

• Historia
  • historia