Kwiat paproci

powieść historyczna
Wydawnictwo Literackie
1981-01-01
1981-01-01
poganie słowianie krzyż puszcza bogowie

2039

Wczesne średniowiecze, pogaństwo, Słowianie - ponieważ teraz bardzo zawładnęły moją wyobraźnią, więc wydawałoby się, że wchłonę wszystko z entuzjazmem. Tym razem nie. Powieść pozbawiona emocji, martwa. Najbardziej dramatyczne wydarzenia rozwleczone w nudnej gadce. Natrętny narrator komentuje wszystko, marudząc jak stary dziad. O! Dodolo! Daj uniknąć tych wszystkich błędów!

Na półkach: , , , , ,

Przepiękna książka. Jeśli urzekła Was "Stara baśń", jeśli lubicie polską klasykę i jeśli nęcą Was zagadnienia związane z pogaństwem i krajem naszych przodków u progu chrześcijaństwa, ta pozycja Was zachwyci. Napisana barwnym językiem, o wartkiej akcji. Gorąco polecam.