Dynastie Europy

Antoni Mączak powieść historyczna 618 str.
83-04-04509-5

Ossolineum
powieść historyczna
historia dynastia ród władca król monarcha

Porównaj ceny i

Praca zbiorowa poświęcona dwudziestu kilku dynastiom panującym w różnych krajach Europy od średniowiecza niekiedy aż do dziś. Rozdziały zadedykowane poszczególnym rodom zostały ułożone alfabetycznie.

W ramach rozdziałów zachowano chronologię, o każdym władcy opowiada co najmniej akapit. Monarchowie ważniejsi, dłużej panujący, z wieloma wiekopomnymi decyzjami na koncie...

Bardzo polecam. Przyjemna lektura dla pasjonatów historii. Ogrom wiedzy po przeczytaniu. Ogrom postaci wylewa się z tej pozycji.

O! Tę książkę lubię. Dobrze napisana praca zbiorowa, w której kolejni autorzy opisują różne europejskie dynastie: te bardziej i mniej znane. Gdy potrzeba mi informacji na temat genealogii lub polityki dynastycznej, chętnie do tej książki sięgam.

Tomasz Babnis

• historia