Dynastie Europy

historia dynastia ród władca król monarcha
powieść historyczna
83-04-04509-5
historia dynastia ród władca król monarcha

Ksiazka mnie nieco zawiodla. Chociaz uwazam sie za pasjonata historii, staram sie caly czas doksztalcac, to akurat ta pozycja nic dla mnie nie wniosla. Moze liczylem na nieco barwniejsze odmalowanie tematu, ale moze nie taki byl zamysl autorow. Jak wszystko, to rowniez kwestia gustu

Praca zbiorowa poświęcona dwudziestu kilku dynastiom panującym w różnych krajach Europy od średniowiecza niekiedy aż do dziś. Rozdziały zadedykowane poszczególnym rodom zostały ułożone alfabetycznie.

W ramach rozdziałów zachowano chronologię, o każdym władcy opowiada co najmniej akapit. Monarchowie ważniejsi, dłużej panujący, z wieloma wiekopomnymi decyzjami na koncie...

Bardzo polecam. Przyjemna lektura dla pasjonatów historii. Ogrom wiedzy po przeczytaniu. Ogrom postaci wylewa się z tej pozycji.

O! Tę książkę lubię. Dobrze napisana praca zbiorowa, w której kolejni autorzy opisują różne europejskie dynastie: te bardziej i mniej znane. Gdy potrzeba mi informacji na temat genealogii lub polityki dynastycznej, chętnie do tej książki sięgam.

Tomasz Babnis

• Historia