Kepler

Jerzy Kierul Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biografie Sławnych Ludzi biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-06-03050-1
Państwowy Instytut Wydawniczy
Kepler Johannes Kepler nauka historia nauki astronomia biografia
biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-06-03050-1
Biografie Sławnych Ludzi
Kepler Johannes Kepler nauka historia nauki astronomia biografia

Nie mogę się nadziwić, że tak dużo wiadomo o życiu Jana Keplera. Wszystko jest udokumentowane. Najwięcej dzięki (niemieckiej) skrupulatności samego uczonego, ponieważ notował wiele faktów i sporo korespondował. Ale że zostały te dokumenty zachowane od XVII-go wieku przez wszystkie zawieruchy wojenne, to istny cud.
Genialny dokument o życiu i nauce Jana Keplera.

Znakomita książka o naukowcu, na którego odkrytych prawach, oparł swoje własne odkrycia geniusz wszech czasów, Isaac Newton. Zaś różnica między jakością ich bytów jest nie do opisania. Autor książki podkreśla trudności w uzyskiwaniu funduszy nie tylko na badania, ale na niezasobne życie dla rodziny. Jedyne ułatwienie w życiu jakie spadło z niebios na Keplera to uzyskane po...

Początek daje do myślenia, coraz mniej patrzymy w gwiazdy, bo przecież przyćmiewają je światła miast, jak wpłynie to na prawo moralne w sercu?
Książka napisana świetnym językiem, porywającym i precyzyjnym, dla miłośników faktu, czy to odnośnie dochodzenia do wielkich odkryć (dzięki wielkiej pasji ludzi takich jak Kepler, ale szczegóły są ciekawe), czy to odnośnie...

Ciekawa i ulubiona książka

Dyskusje