Einstein czyli jedność rozumu

Okładka książki Einstein czyli jedność rozumu
Jerzy Kierul Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biografie Sławnych Ludzi biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Biografie Sławnych Ludzi
Państwowy Instytut Wydawniczy
2016-03-18
2016-03-18
Einstein Albert Einstein geniusz odkrycia naukowe historia nauki biografia PIW Państwowy Instytut Wydawniczy

Był jednym z największych fizyków teoretycznych XX wieku, opracował teorię względności oraz współtworzył prace nad korpuskularno-falową teorią świata, którą niedawno udało się potwierdzić. Odkrył emisję wymuszoną, a za wyjaśnienie efektu fotoelektrycznego zdobył Nagrodę Nobla. Albert Einstein na stałe odcisnął swoje piętno w świecie fizyki i filozofii nauki.

Pozycja ta,...

Najnowsza odsłona cyklu Biografie Sławnych Ludzi Państwowego Instytutu Wydawniczego to naprawdę kawał solidnej i świetnie napisanej książki, która ukazuje życie największego umysłu XX wieku. Człowieka, który wprowadził fizykę na nowe tory. Wniósł ogromny wkład do nauki: fotony, pierwsze zastosowania idei kwantów, względność czasu, równoważność masy i energii, teoria...

• Chcę kupić
  • Historia
  • Biografie
  • Nauka ogólnie
  • Regał
  • R01 - Germanistyka & Niderlandystyka

Dodaj cytat z książki Einstein czyli jedność rozumu