Grunt to bunt. Rozmowy o Jarocinie

2011-07-27
Festiwal w Jarocinie wywiad

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Na Jarocinie pierwszy raz pojawiłam się w 2013 roku, czyli długo po wznowieniu festiwalu, którego tak naprawdę nie można nazwać kontynuacją festiwali z lat 80 i 90. "Tamte" Jarocina znam bardziej z echa rozmów mojego brata z jego kolegami, którzy w tamtych czasach jeździli na festiwal. A teraz poznałam go niemalże od strony kuchni.
Pierwsza cześć rozmów wciągnęła mnie bez reszty, druga trochę już męczyła, trzecia natomiast okazała się kontynuacją zmagań z doczytaniem tej serii do końca. Może moim błędem było czytanie wszystkich części jedna po drugiej? Czytając tak, jak wychodziły z rocznym odstępem, można do niektórych faktów powrócić jeszcze raz, bez znudzenia. A jednak powtarzające się pytania i zbieżne odpowiedzi skutkowały szybkim znudzeniem. Tak czy inaczej zdecydowanie polecam. Szczególnie w lipcu w drodze pociągiem na Festiwal :) Choć może nie w dawce 3 sztuk jednocześnie. Wpis dostępny również na stronie:http://kochamciemojezycie.blogspot.com/

Pierwsza cześć rozmów wciągnęła mnie bez...

Autorem książki jest uczestnik wydarzeń w Jarocinie.
Grzegorz K. Witkowski występował między innymi z zespołem Róże Europy.
Książka została wydana w formie wywiadu. Witkowski postarał się, aby czytelnik mógł poznać festiwal od strony nie tylko publiczności i muzyków występujących na jarocińskiej scenie. Autor ukazuje nam te wydarzenia oczami wielu innych ludzi związanych z festiwalem, są to między innymi: przedstawiciele ówczesnych władz, duchowni, różnego rodzaju organizatorzy.
Jest to również doskonały sposób na to, aby poznać-jakże bogatą w tamtych czasach-twórczość polskich rockmanów.
Prawdziwa gratka dla fanów polskiego rocka!
Dzieło cechuje szczerość i autentyczność.

Autorem książki jest uczestnik wydarzeń w Jarocinie.
Grzegorz K. Witkowski występował między innymi z zespołem Róże Europy.

To książka dla tych, którzy na "Jarocinie" bywali, ale też i dla tych, którzy wtedy jeszcze po tym świecie nie pogowali. Wywiady robią wrażenie. Witkowski przedstawia najszerszy z możliwych punkt widzenia, fanów, widzów, wykonawców, organizatorów. Nie są to sztuczne rozmowy, a szczere wypowiedzi, które oddają charakter Festiwalu. Jestem zauroczona książką.

Bardzo ciekawa pozycja, prawdziwa gratka dla fanów rocka oraz festiwalu w Jarocinie :)

poczytane

poczytane