Grunt to bunt. Rozmowy o Jarocinie

Festiwal w Jarocinie wywiad
Grunt to Bunt (tom 1)
muzyka
Festiwal w Jarocinie wywiad

Na Jarocinie pierwszy raz pojawiłam się w 2013 roku, czyli długo po wznowieniu festiwalu, którego tak naprawdę nie można nazwać kontynuacją festiwali z lat 80 i 90. "Tamte" Jarocina znam bardziej z echa rozmów mojego brata z jego kolegami, którzy w tamtych czasach jeździli na festiwal. A teraz poznałam go niemalże od strony kuchni.
Pierwsza cześć rozmów wciągnęła mnie bez...

Autorem książki jest uczestnik wydarzeń w Jarocinie.
Grzegorz K. Witkowski występował między innymi z zespołem Róże Europy.
Książka została wydana w formie wywiadu. Witkowski postarał się, aby czytelnik mógł poznać festiwal od strony nie tylko publiczności i muzyków występujących na jarocińskiej scenie. Autor ukazuje nam te wydarzenia oczami wielu innych ludzi związanych z...

To książka dla tych, którzy na "Jarocinie" bywali, ale też i dla tych, którzy wtedy jeszcze po tym świecie nie pogowali. Wywiady robią wrażenie. Witkowski przedstawia najszerszy z możliwych punkt widzenia, fanów, widzów, wykonawców, organizatorów. Nie są to sztuczne rozmowy, a szczere wypowiedzi, które oddają charakter Festiwalu. Jestem zauroczona książką.

Bardzo ciekawa pozycja, prawdziwa gratka dla fanów rocka oraz festiwalu w Jarocinie :)

poczytane

• Muzyka
  • 2013
  • (Nie)przeczytanie, czyli do czego musze wrócić
  • Muzykologia
  • ! do czytania fragmentami