Arthur & George

Okładka książki Arthur & George
Julian Barnes Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Mistrzowie Prozy literatura piękna
592 str. 9 godz. 52 min.
Kategoria:
literatura piękna
Seria:
Mistrzowie Prozy
Tytuł oryginału:
Arthur & George
Wydawnictwo:
Świat Książki
Data wydania:
2010-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2010-01-01
Liczba stron:
592
Czas czytania
9 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324720200
Tłumacz:
Joanna Puchalska
Tagi:
śledztwo pisarz prawnik powieść
Inne
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Poczekaj, szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Więcej
więcej Więcej
Reklama

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
102 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
372
235

Na półkach:

Książkę należałoby potraktować jako literaturę faktu. Niewiele w niej bowiem elementów zmyślonych, które zupełnie nie mają wpływu na główny wątek. Chodzi mianowicie o rehabilitację człowieka niesłusznie skazanego. Arthur (pierwszy z tytułowych bohaterów) Conan Doyle i George Edalji (drugi) - był synem Parsa (pochodzącego z Bombaju) i Szkotki. Jest to zupełny przypadek, że...

więcej Pokaż mimo to

avatar
684
98

Na półkach: ,

„Athur & George” to bardzo dobra książka, choć jakby trochę nierówna. Fragmentami porywająca a czasem niestety monotonna. Niemniej warta przeczytania. Dla miłośników Artura Conan Doyle’a i Juliana Barnesa lektura obowiązkowa.

Pokaż mimo to

avatar
860
687

Na półkach:

Bardzo wnikliwa i oryginalnie opowiedziana historia życia dwóch osób, której kulminacją jest angielska "sprawa Deyfusa". Ciekawe połączenie biografii z kryminałem. Momentami bardzo wciąga i zaciekawia, momentami może nieco nużyć, ale na pewno warto przeczytać.

Pokaż mimo to

Reklama
avatar
346
88

Na półkach:

Podstawową zaletą powieści jest to, że jest oparta na prawdziwej historii - a to zawsze interesujący smaczek! Co więcej, Barnes po prostu umie pisać. :) Może całość nie jest porywająca, ale na pewno wystarczająco ciekawa, by spędzić z lekturą miłe godziny i mieć poczucie, że poznało się sir Arthura vel. Holmesa. Jest to bardzo przyjemna lektura, po której możemy w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1246
175

Na półkach: , , ,

Mam kłopot z oceną tej książki...Z jednej strony doceniam ciekawy, nowatorski sposób przedstawienia przez autora faktów z biografii podziwianego przez niego pisarza - Artura Conan - Doyle'a ( fascynacja osobą Doyle'a jest tu wyraźnie wyczuwalna ), a z drugiej strony coś tu nie zagrało. Poza nielicznymi fragmentami, nudziłam się i męczyłam strasznie. Może dlatego, że George...

więcej Pokaż mimo to

avatar
414
274

Na półkach: , , ,

Tekst na obwolucie mojego pożyczonego wydania uprzejmie donosi, że Julian Barnes jest jednym z najważniejszych współczesnych pisarzy brytyjskich - dzięki jakości recenzowanej tu książki jestem w stanie w to uwierzyć. Przeprzyjemna lektura.

"Arthur & George" to niespieszna, pogodna, inteligentnie napisana powieść obyczajowa z atrakcyjnym, autentycznie wciągającym wątkiem...

więcej Pokaż mimo to

avatar
129
47

Na półkach: ,

Historia młodego człowieka uwikłanego w system sądowniczy. Czytałem pierwszy raz książkę tego autora i miałem pewien kłopot w zaklasyfikowaniu jej. Nie wiedziałem do końca czy to jest rodzaj biografii, fikcji literackiej czy kryminału. Mimo wszystko przebrnąłem z niemałą satysfakcją.

Pokaż mimo to

avatar
963
295

Na półkach: , ,

Jeśli 600-et stronicową książkę czyta się z przyjemnością, bez większego wyczekiwania na niezwykłe zdarzenia, bez omijania opisów, bez niecierpliwości zakończenia i przeczytanych stronic przybywa nie wiadomo kiedy, to musi to być Dobra Książka!

Pokaż mimo to

avatar
1038
293

Na półkach:

"Artur & George" Juliana Barnesa to mistrzowsko skomponowana, wielowątkowa powieść, która sprawnie splata dwie biografie: Artura Conan Doyle'a i George'a Edajli. Obie postaci są autentyczne, a sławny pisarz także w rzeczywistości zaangażował się w sprawę obrony niesłusznie oskarżonego młodego prawnika. Jednak śledztwo i sprawa George'a Edjali, która była głośna w Anglii...

więcej Pokaż mimo to

avatar
832
27

Na półkach:

Zdecydowanie jedna z moich ulubionych, choć nie należę do fanów Sherlocka Holmes'a.
Autor na ponad 600 stronach powoli wporwadza nas w charakterysytkę dwóch bohaterów: lekarza-pisarza i prawnika o hinduskich korzeniach, przedstawiając ich losy, ich dzieciństwo, karierę, ich przemyślenia. Z niecierpliwością czekamy, kiedy ścieżki bohaterów się zetkną. Jednocześnie dostajemy...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    461
  • Przeczytane
    342
  • Posiadam
    167
  • Teraz czytam
    14
  • Ulubione
    12
  • 2019
    8
  • 2013
    8
  • 2014
    6
  • Literatura piękna
    3
  • 2018
    3

Cytaty

Więcej
Julian Barnes Arthur & George Zobacz więcej
Julian Barnes Arthur & George Zobacz więcej
Reklama
Więcej
Reklama

Mogą Cię zainteresować

Przeczytaj także

zgłoś błąd