Ty to głupia jesteś

Okładka książki Ty to głupia jesteś Krystyna Śmigielska
Okładka książki Ty to głupia jesteś
Krystyna Śmigielska Wydawnictwo: Skrzat literatura dziecięca
literatura dziecięca
Skrzat
2007-01-01
2007-01-01
837437215X

"TY TO GŁUPIA JESTEŚ" - KRYSTYNA ŚMIGIELSKA
Książka, na którą trafiłam przypadkiem. Z polecajek po przeczytaniu czy przesłuchaniu na empik..go.
Nie znałam do tej pory autorki twórczości.
Zaczyna się banalnie. Dwie koleżanki w biurze rozmawiają o facetach, podsłuchuje je szef i zaprasza Irmine do gabinetu. Irmina to singielka, która chce
w końcu mieć kogoś do kochania. Magda ma męża Igora.
Co się okazuje, to do Irminy docierają piękne wiersze pisane w sieci, na tę samą grafomanię trafia Magda, która twierdzi, że znalazła kartkę w autobusie, którym jeździ do pracy. Nie było by nic w tym dziwnego gdyby nie był podpisany bardzo rzadkim imieniem Gwidon. Co to przyniesie i czy przyniesie los Irminie miłość. Musicie przeczytać koniecznie. Bardzo miła, ciepła opowieść w tle ze świętami oraz Sylwestrem. I to wyróżnia ją od innych książek tegoż klimatu. Jest tu opowieść o miłości i bliskości, o nadziei i o jej braku na spotkanie tego jedynego.
Czy w końcu się uśmiechnie szczęście do Irminy po kilku nieudanych randkach? Polecam książkę.
Lektorka bardzo fajnie czyta.

OCENA 08/10
137/23 (22/11) ( 21/23 świąteczna)
ilość stron: 208
data wyd: 01.01.2007
czas przewidziany czytania: 3 h 28 min.
Czas słuchania: 7 h 02 min
lektorzy empik: Krzysztoń Agnieszka
Anastazja
Skończona 29.11.2023 (słucha)

"TY TO GŁUPIA JESTEŚ" - KRYSTYNA ŚMIGIELSKA
Nie znałam do tej pory autorki twórczości.
w końcu mieć kogoś do kochania....

"TY to głupia jesteś "Z początku strasznie mnie nudziła ta książka. Ale ja mam tak ze jak zacznę to muszę do końca przeczytać. Pomyślałam sobie co mi znów dała ta Pani Bibliotekarka. Miała być fajna. Książka ma 200 stron a ja nie mogę jej przeczytać.Ciągle na niej zasypiałam. Z początku myślałam ze przeczytam ja w 1 wieczora a tu klaps rany jak ja ją męczyłam chyba do 100 strony a później zawzięłam się i hop. Końcówka była dość fajna i śmieszna. Jak dla mnie warto było się męczyć dla tej końcówki.

Stali czytelnicy i bywalcy mojego bloga wiedzą, że polecam nie tylko nowości książkowe, ale również te wydane przed laty.

Taką książką jest, wydana przed dziesięciu laty, jedna z pierwszych napisanych dla starszych czytelników, powieść Krystyny Śmigielskiej "Ty, to głupia jesteś!".

Niespełna 30-letnia, samotna Irmina marzy o prawdziwej miłości, stabilności uczuciowej i założeniu rodziny. W znalezieniu tego jednego, jedynego, wymarzonego, pomaga jej niestrudzenie Magda, koleżanka-przyjaciółka z pracy. Po posusze nadchodzą dni, gdzie roi się od kandydatów do ręki bohaterki powieści.

"Zdradzę ci tajemnicę! Idealnych mężczyzn nie ma. Pamiętaj, wybieraj tylko takich, których wady możesz znieść bez mrugnięcia okiem."
/str. 143/

Zwariowana, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i komicznych zbiegów okoliczności, lekka komedia obyczajowa.

Napisana tym charakterystycznym dla Autorki językiem, gdzie nawet w banalnym dialogu, każde zdanie, każde słowo jest przemyślane.
Na próżno szukać tu powtórzeń, błędów stylistycznych. A mimo to, język jest prosty, adekwatny do środowiska bohaterów.

Powieść naszpikowana jest prześmiewczymi, "dobrymi radami" jak znaleźć odpowiedniego partnera.

"Kobietom tylko jedno w głowie! Usidlić chłopa! Nieważne, jaki to chłop, byleby można mówić: "Jestem mężatką" - podsumował moją chęć poznania przyszłości.
Nie ze mną te numery! Ripostowałam z wielką przyjemnością.
- Tak, masz rację! Mężczyznom nie to w głowie,. Im o ślub nie chodzi. Im chodzi tylko o seks! Codzienne życie, wychowywanie dzieci, to nie dla nich! Ich interesuje tylko współżycie!"
/str. 121/

Polecam tę książkę na każdą porę roku, na każdą porę dnia, na smutki i rozterki dnia codziennego.

/z mojego bloga/

Główna bohaterka irytuje i to mocno. Na tyle, że nie ma ochoty czytać się o jej parciu na posiadanie męża. Nieważne jakim sposobem, kosztem i w ogóle, ważne, żeby był - ale oczywiście nie każdy spełnia kryteria. Niewiele brakowało, a nie skończyłabym jej czytać. Ale dałam jej szanse - i zaczęła się odrobinę rozkręcać po przeczytania 4/5. Za to dodatkowa gwiazdka.

Dosyć śmieszna książka. O 29 letniej kobiecie, która poszukuje partnera na dalsze życie. Poznaje prawdziwego pechowca ...... A to za sprawą swojej przyjaciółki.

banalna

banalna

zabawna opowieść

zabawna opowieść

lekki łatwe i przyjemne :)

lekki łatwe i przyjemne :)

Sięgnęłam po nią przez przypadek i wcale wiele nie oczekiwałam. Okazało się, że nie jest aż tak źle. Dobra 'na wczasy', niezbyt wymagająca.

Miało być odmóżdżająco na święta...
I było.

Miało być odmóżdżająco na święta...
I było.

• Polskie