Słodkie wspomnienia

Okładka książki Słodkie wspomnienia LaVyrle Spencer
Okładka książki Słodkie wspomnienia
LaVyrle Spencer Wydawnictwo: Harlequin Seria: harlequin bestseller literatura obyczajowa, romans
harlequin bestseller
Sweet Memories
Harlequin
1992-01-01
1992-01-01
Pamela Haska
romans literatura dla kobiet miłość uczucia

Główną bohaterką jest dwudziestopięcioletnia Theresa Burbaker. Jest to kobieta niezwykle wrażliwa i pełna kompleksów, na punkcie swojego wyglądu, a na pierwszym miejscu zawsze stawiała rodzinę, bowiem wciąż mieszka z rodzicami i młodszą siostrą i są dla niej niezwykle ważni. Przez jej - w ludzkiej opinii - błahy problem, Theresa bała się wychodzić, lękała się ludzkich spojrzeń - nie potrafiła pogodzić się z tym jaka jest. Ciągle się chowała; w pracy z małymi dziećmi, którzy nie zauważali jej problemu, za skrzypcami, czy pod luźnymi swetrami.
Nieoczekiwanie na święta w domu kobiety pojawi się nagle ktoś obcy. Ktoś, kto na początku w jej mniemaniu zburzy rodzinną atmosferę i spokój, który panował w jej poukładanym życiu. Intruz.Tym kimś był dwudziestotrzyletni Brain - kolega z wojska Jeffa, brata Theresy. Niespodziewanie pojawili się w swoim życiu i już nie potrafili tak po prostu się rozstać, mimo, że po świętach mężczyzna znów musiał wrócić do wojska. Brain nigdy nie patrzył na Theresę, tak jak pozostali mężczyźni, spoglądał jej prosto w oczy, nie pozwalając, aby jeszcze bardziej zatracała się w swoim kompleksie, choć miał przewagę, bo od samego początku był świadomy z jakim problemem boryka się kobieta...

Słodkie Wspomnienia to bez wątpienia świetnie napisany romans, jeszcze z czasów, gdy nasze mamy zaczytywały się w słynnych Harlequenach, które jak wiadomo do wybitnych nie należą. I choć to także jest Harlequeen, to myślę jednak, że ta książka jest czymś więcej, bo nie pokazuje nam cukierkowej, czy jakiejś nierealnej miłości. Porusza ogromny problem, jakim są kompleksy, zwłaszcza te, które wydają się niemożliwe do przeskoczenia, a nie oszukujmy się, kto nie posiada żadnego kompleksu? No właśnie.
Na stronicach książki ukazana jest także walka Theresy o to, aby wreszcie mogła czuć się pełnowartościową kobietą i o tym jak pokonała swoje słabości.
W powieści pojawia się jeszcze jeden motyw, który bardzo mi się podoba. Historia pokazuje także to, że to nie zawsze facet musi być starszy, co nie często się zdarza, a utarło się w naszym społeczeństwie. Jeżeli taki element pojawia się w książce, to jest dziewięćdziesiąt procent szans,że po nią sięgnę!
Historia jest napisana lekkim językiem, czyta się ją szybko. Wzruszająca, poruszająca problemy i wydana na tym fajnym żółtym papierze (mój egzemplarz jest dużo starszy ode mnie!). Jednak powieść przede wszystkim, opowiada historię pięknej, prawdziwej miłości.

Teresa ma problem ponieważ ma duże piersi, czego się bardzo wstydzi. Autorka opisała to tak, jakby w jej życiu były najpierw piersi, a potem cała reszta. Dosłownie cały jej świat obracał wokół piersi. Bała się nawet poznać z jakąkolwiek nową osobą, bo pierwsze co myślała, to czy ta osoba będzie się wpatrywać w jej biust i co sobie o nim pomyśli.
Historia jest ok, ale trochę za dużo było wałkowania tego tematu, a nawet powtarzania się, choć rozumiem, że to był problem dla wrażliwej dziewczyny.

Historia jest ok, ale trochę...

ona 25/kompleks za duże piersi on 23 młodszy 2 m

ona 25/kompleks za duże piersi on 23 młodszy 2 m