PS Kocham Cię na zawsze

Patronat LC
Cecelia Ahern Wydawnictwo: Akurat Cykl: P.S. I Love You (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Postscript
Anna Krochmal, Robert Kędzierski
Akurat
depresja list literatura irlandzka miłość odmiana losu poszukiwanie sensu życia rozpacz szczęście śmierć ucieczka od życia współczesna kobieta
Postscript
P.S. I Love You (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
Anna Krochmal, Robert Kędzierski

Szału nie było, jak dla mnie napisana trochę na siłę dla umieszczenia w niej jeszcze jednej konkluzji. Początek nudny, ciągle o tym samym. Dopiero kiedy pojawiają się wspomnienia zaczyna się robić ciekawie.

Lubię książki C.Ahern, więc wiedziałam czego mogę się spodziewać i nie zawiodłam się. Nie jest to lekka lektura, mimo iż zdarzają się zabawne momenty. Porusza ważne tematy i nie próbuje udawać, że wszystko jest ok, pokazuje jak radzić sobie ze zmianami, śmiercią.

Kontynuacja przygód Holly, mija parę laf a ona układa sobie życie od nowa. Ale czy można odciąć się od przeszłości ? Przyznam,że pierwsza część pomimo różnic w filmie, miała swoją magię o tyle w drugiej części jej zabrakło.

Pierwsza część była niesamowita. Jedna z moich ulubionych książek. A jak wypadła druga część? ->
Po pierwsze to wyciągnęłam czytnik i odpaliłam Legimi. Także znów nie jest to pozycja ze stosu hańby. Ten miesiąc chyba nie zamknie się na minus... Brak czasu stres i badania pochłonęły mnie całkowicie.
Po drugie miałam nadzieję na lekkie czytanie, zresetowanie myśli. Było...

Na półkach: , , , ,

“PS Kocham Cię” to był swego czasu hit. Zarówno książka, jak i później film zrobiły furorę. Tematyka była oryginalna, w dość udany sposób Cecelia Ahern ukazała, jak można pogodzić się ze stratą kogoś bliskiego. Cała historia została w moim sercu po dziś dzień, a mało do tej pory spotkałam takich pozycji.
Tworzenie kolejnych części do już, mogłoby się zdawać, zakończonej...

16/2020

Bardzo dobra i wzruszająca powieść, nie jeden raz zakręciła mi się łezka w oku.

Zdeycdowanie autorka dojrzała, styl zmienił się na bardziej poważny i nie wiem, czy to dobrze czy źle. Na początku mocno to mi przeszkadzało, ale po przejściu przez połowę książki i wczucie się w historię czytało się ją bardzo szybko. Ciekawe rozwinięcie pierwszej cześci, dzieki dodanym wielu fragmentom z przeszłości raczej nie zespuła mojego odbioru całej historii.

"Bo w ostatecznym rozrachunku tylko tego wszyscy pragniemy. Nie zgubić się, nie zostać z tyłu, nie popaść w zapomnienie, zawsze być częścią chwil, o których wiemy, że nas ominą. Pozostawić po sobie ślad. Być pamiętanym."
Miłość i ból nieustannie się przeplatają tworząc z naszego życia loterie, bo nigdy nie wiadomo kiedy naszą bańkę szczecia nadszarpnie jakieś przykre...

Spytałam się rodziny i znajomych ,kto czytał bądź oglądał „Ps. Kocham Cię” i spotkałam się z tym , że każda kobieta zna historię Holly. Czy to była babcia , czy mama , czy kuzynka, każda zna ,każda się wzruszyła i każda chce sięgnąć po „ Ps. Kocham Cię na zawsze”. Chce dowiedzieć się co wydarzyło się w życiu Holly. Dzięki Booktourowi książki ,który zorganizowała...

Dyskusje

• 2019