Reklama

Zbliżają się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie [KONKURS]

LubimyCzytać
09.10.2019

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie zbliżają się coraz większymi krokami. Już po raz 23 będą okazją do spotkań z cenionymi pisarzami i zapoznania się z ofertą setek wydawnictw z kraju i zagranicy. Nadchodząca edycja to również gorące premiery oraz bogaty program towarzyszący. Czas rozpocząć odliczanie do jednego z najważniejszych wydarzeń literackich w Polsce.

Największa księgarnia w Polsce

Targi adresowane są do wszystkich, którzy kochają literaturę. Większość rozmów o książkach zaczyna się od pytania: a ty co lubisz czytać? Kryminały, fantastykę, a może poezję? Na Targach Książki w Krakowie każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem na setkach stoisk wystawcy zaprezentują książki różnych gatunków. Jedno jest pewne – EXPO Kraków na 4 jesienne dni zamieni się w największą księgarnię w Polsce, w której zapach druku połączy się z zapachem świeżo zaparzonej kawy. Warto ją wypić, aby wzmocnić się przed kolejnymi punktami bogatego programu towarzyszącego.

Znane nazwiska i gorące premiery – uchylamy rąbka tajemnicy

Każdego roku udział w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie to niepowtarzalna szansa na spotkanie i rozmowę z cenionymi twórcami z całego świata. Nie inaczej będzie w tym roku. Z programem wydarzenia można zapoznać się na stronie www.ksiazka.krakow.pl. EXPO Kraków odwiedzą m.in.: Jakub Ćwiek, Jacek Dukaj, Mirosław Hermaszewski, Jerzy Illg, Katarzyna Grochola, Grzegorz Kasdepke, Magdalena Kordel, Marek Krajewski, Andrzej Maleszka, Jakub Małecki, Marcin Meller, Katarzyna Puzyńska, Szczepan Twardoch, Adam Zagajewski. Swój udział potwierdzili także pisarze z zagranicy, wśród nich: Marc Elsberg (Austria), Jonathan Carroll (Stany Zjednoczone) oraz Brandon Mull (Stany Zjednoczone).

Na Targach nie zabraknie nowości. Premierę będzie miała m.in. najnowsza książka Katarzyny Bondy „Miłość leczy rany”, która ukaże się nakładem wydawnictwa Muza. Fani będą mogli nabyć ją podczas Targów zanim jeszcze trafi ona do księgarń, a także spotkać się z pisarką. Na stoisku wydawnictwa SEDNO odbędzie się polska premiera książki słoweńskiego pisarza Gorana Vojnovicia „Moja Jugosławia”. Powieść ukazuje proces kształtowania się tożsamości młodego pokolenia tuż pod koniec istnienia Jugosławii i przez pierwszych kilkanaście lat po powstaniu na jej gruzach państw narodowych. Do tej pory została przetłumaczona na sześć języków i bardzo dobrze przyjęta zarówno przez wielbicieli dobrej prozy, jak i krytyków. To nie jedyna niespodzianka. Do Krakowa przyjedzie również Jonathan Carroll, który na stoisku wydawnictwa Rebis będzie podpisywał swoją nową książkę „Mr. Breakfast”.

Premiery książek dla dzieci

Nic tak nie cieszy, jak widok zaczytanych dzieci i młodzieży. Targi Książki w Krakowie każdego roku udowadniają, że czytelnictwo wśród najmłodszych ma się dobrze. W tym roku nie zabraknie również licznych premier książek dla dzieci. Wydawnictwo Widnokrąg zapowiedziało, iż właśnie podczas krakowskiego spotkania ukaże się „Chłopiec znikąd” autorstwa Katherine Marsh – najlepsza książka dla dzieci z 2018 roku według „Washington Post” i jedna z dziesięciu najlepszych powieści dla nastolatków „New York Timesa” w 2018 roku, oraz nagradzana „Żona dla taty” estońskiej autorki Reeli Reinaus. Przygody Kici Koci znają i kochają nie tylko dzieci, ale również rodzice, którzy chętnie czytają swoim pociechom. Dlatego z radością informujemy, że podczas targów ukażą się dwie nowe książki z przygodami tej sympatycznej kotki.

Wyjątkowy gość – Niemcy

Tegorocznym gościem specjalnym będą Niemcy, którzy zaprezentują się pod hasłem „German stories”. Przyjadą przedstawiciele największych niemieckich wydawnictw, m.in. Gerstenberg Verlag GmbH & Co. KG, Rowohlt Verlag GmbH czy S. Fischer Verlage. Dzięki współpracy z Goethe-Institut odkryjemy Kraków oczami niemieckich literatów. Umożliwią to zorganizowane spacery śladami znanych pisarzy i ich dzieł. Trasa będzie prowadzić od Instytutu, przez Filharmonię Krakowską, Collegium Maius, aż do ul. Szerokiej na Kazimierzu.

Salon Komiksu

Jedną z tegorocznych nowości będzie scena w powiększonym Salonie Komiksu, na której gościć będą artyści z Polski i zagranicy: Igor Jarek, Arne Jysch, Tomasz Kontny, Jacek Kuziemski, Aleksandra Motyka, Guilherme Petreca, Mateusz Piątkowski, Jérémie Royer, Judyta Sosna, Marianna Strychowska, Reed Tucker, Marek Turek, Roch Urbaniak. Jak zapewniają organizatorzy, czyli Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, w programie nie zabraknie atrakcji w postaci gier i zabaw dla małych i dużych fanów komiksu, quizu z nagrodami i oczywiście warsztatów komiksowych. Każdy, kto lubi i ceni sobie tę formę wydawniczą, z całą pewnością będzie zadowolony z udziału w bogatym programie towarzyszącym.

Jeszcze większy program

W tym roku w hali Dunajec powstanie dodatkowa scena. W piątek spotkają się tam miłośnicy gór, w sobotę fani fantastyki, a w niedzielę wrażliwi czytelnicy poezji. Program cały czas jest w przygotowaniu, jednak już dziś możemy zdradzić, że trzeciego dnia targów w Salonie Dunajec spotkamy cenionych pisarzy fantastyki, m.in. Agnieszkę Hałas (jedną z autorek Hardej Hordy) oraz Pawła Majkę, w internecie znanego jako Agrafek, Paweł Czerwiec oraz bosman plama. O Świecie Dysku Terry'ego Pratchetta opowie tłumacz, Piotr W. Cholewa. Porozmawiamy również z laureatami Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla – corocznej nagrody literackiej w dziedzinie fantastyki.

23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie sprawią, że na 4 dni świat się zatrzyma i liczyć się będzie przede wszystkim literatura. Do zobaczenia w EXPO Kraków.

Więcej informacji na: www.ksiazka.krakow.pl
oraz na fanpage’u: www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie

Godziny otwarcia Targów w EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9):

24 października (czwartek) godz. 10.00 – 17.00 
25–26 października (piątek, sobota) godz. 10.00 – 19.00 
27 października (niedziela) godz. 10.00 – 17.00

Wielka wymiana książkowa lubimyczytać.pl

Na Targach oczywiście nie może zabraknąć naszej ekipy. W niedzielę 27 października, jak co roku, spotkamy się na wielkiej wymianie książek „Z półki na półkę”.

Koniecznie zaproście swoich znajomych i dajcie nam znać, czy znów będziecie z nami – link do wydarzenia.

Konkurs

Targi zaczynają się już za dwa tygodnie. To chyba odpowiedni czas na opublikowanie konkursu, prawda? Mamy dla was 50 pojedynczych wejściówek, które umożliwią wam wejście na teren targów w każdy z czterech dni! Wystarczy tylko, że odpowiecie na jedno proste pytanie.

Dlaczego waszym zdaniem warto odwiedzić Targi Książki w Krakowie?

Swoje odpowiedzi piszcie w komentarzach poniżej, macie czas do 13 października.

Reklama

komentarze [61]

Sortuj:
Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2463
4
09.10.2019 11:04

Zapraszamy do dyskusji.


151
20
09.10.2019 16:47

Targi Książki w Krakowie są niesamowitym wydarzeniem, prawdziwą ucztą dla miłośników książek.
Okazja do spotkania z autorami, dyskusje, rozmowy a przede wszystkim książki, książki i jeszcze raz książki sprawiają, że odwiedzam je corocznie.
Niestety cena biletów na cztery dni to już cena jednej książki, co tak boli moje książkowe serce.
Mam nadzieję, że Wasze bilety pozwolą...

więcej

7034
3026
09.10.2019 18:40

Życzę wielu fantastycznych wrażeń!!! I bardzo żałuję, że mnie tam nie będzie:(


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

540
76
09.10.2019 16:57

Bo to największe Targi Książki w Polsce, w dodatku w pięknym (moim) mieście, które jesienią zyskuje nowy oblicze w pięknych barwach. Zresztą: ilość książek, wystawców, autorów (w tym też zagranicznych) mówi sama za siebie. Krakowskie targi łączą czytelników z całej Polski (to wspaniałe uczucie spotkać na żywo ludzi, z którymi dyskutuje się o książkach przez Internet,...

więcej

0
0
09.10.2019 17:11

Wyobraź sobie magiczne miejsce takie jak zaczarowany ogród. Miejsce w którym kryje się wiele skarbów, a ty jesteś poszukiwaczem. Wyobraź sobie to niesamowite uczucie w środku, to podekscytowanie, gdy chodzisz i szukasz wśród kolejnych tytułów czegoś dla siebie. Wyobraź sobie tę euforię przy zakupie kolejnego tomiszcza. Dla tej niesamowitej panującej tam energii warto...

więcej

415
0
09.10.2019 18:41

Tragi Książki to zawsze niezwykłe chwile w moim życiu. Spędzam świetnie czas z przyjaciółką, spotykam moich ulubionych autorów no i oczywiście kupuje mnóstwo książek. Również atmosfera jak i ludzie są świetni na targach. Zawsze znajdzie się kogoś kto podziela twoją pasję do danej serii i dzięki temu rodzą się nowe znajomości. Warto jechać na Targi Książki w Krakowie.


715
128
09.10.2019 18:42

O Targach Książki jest tutaj mowa
W te dni nie straszna jest żadna pogoda.
Czy ciepło, czy zimno, czy pada, czy grzmi
Dla miłośników książek otwarte są drzwi.
Dokładnie w EXPO wszystko się dzieje
To tam spełniamy nasze nadzieję.
Hala jest duża, przygotowana,
Można z książkami obcować od rana.
To tam możemy na własnej skórze
Poznać autorów w pełnej naturze.
Dostać...

więcej

295
0
09.10.2019 18:52

Targi Książki w Krakowie trzeba odwiedzić bo Kraków to piękne miasto :). Cudowny zapach nowych książek przyciągający do ich zakupu. Energia miejsca która pomimo zmęczenia daje kopa do dalszego chodzenia między stoiskami.
Czas spędzony z przyjaciółmi w poszukiwaniu gadżetów dla moli ksiazkowych. Autografy od autorów które poprawiają humor. I oczywiście zapas książek na...

więcej

1435
52
09.10.2019 19:30

Jonathan Carroll mieszka w Wiedniu od 1973, ale ok...


832
29
09.10.2019 20:17

Przede wszystkim warto dla przekonania się, ilu nas, zapalonych czytelników, jest. A zapewniam, że jest cała masa! Fajnie się buszuje wśród stoisk, zdobywa nowe książki, gadżety i autografy. Miło się patrzy na czytelników w każdym wieku, którzy gromadzą się w tym miejscu co roku i celebrują swoje święto. To jest miejsce, które pozwala zachłysnąć się radością czytania! :)


0
0
09.10.2019 21:04

Wyczekuję Targó


zgłoś błąd