rozwiń zwiń

Finaliści Nagrody Locusa

LubimyCzytać LubimyCzytać
10.05.2019

Locus Science Fiction Foundation ogłosiła finalistów Nagrody Locusa w poszczególnych kategoriach. Wśród tegorocznych nominowanych do tej prestiżowej nagrody znajdziemy takie nazwiska, jak Stephen King, Mary Robinette Kowal, Becky Chambers, Yoon Ha Lee i Naomi Novik.

Finaliści Nagrody Locusa

Nagroda Locusa przyznawana jest corocznie od 1971 roku przez czytelników amerykańskiego magazynu Locus najlepszym twórcom w obrębie dziedzin fantastyki, science fiction i horroru. Honorowani są także debiutanci, najlepsi redaktorzy oraz twórcy bazujących na nierealnych światach art booków. Wśród historycznych laureatów znajdziemy takich autorów, jak Terry Pratchett, J.K. Rowling, George R.R. Martin, Ursula K. Le Guin czy Neil Gaiman. Rozdanie tegorocznych nagród odbędzie się podczas Locus Awards Weekend w Seattle w dniach 28–30 czerwca. Poniżej zamieszczamy autorów nominowanych w tym roku powieści w kategoriach: science fiction, fantasy i horror. Pełna lista dostępna jest tutaj.

Powieść science fiction


Powieść fantasy


Horror


Warto zauważyć, że Yoon Ha Lee, autor „Revenant Gun”, został także nominowany do Nagrody im. Arthura C. Clarke’a 2019, przyznawanej najlepszym powieściom science fiction opublikowanym w Wielkiej Brytanii w minionym roku.


komentarze [4]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Szatynka 12.05.2019 20:33
Czytelnik

Niektóre nazwiska (np. Nancy Kress, Naomi Novik czy Stephen King) to już klasyka, ale są takie, o których nie słyszałam. Nie wiem, czy mi się ich twórczość spodoba czy nie, ale z pewnością postaram się z nią zapoznać. Czy mi się spodoba, czy nie, to inna sprawa, ale w najgorszym przypadku będę widziała o czym mówię/piszę.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
milvva 10.05.2019 13:49
Czytelnik

Zgadzam sie z przedmówcą. News jest, ale wnosi niewiele

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Lis 10.05.2019 11:49
Bibliotekarz

Ekh... ekhm... amerykańskie nagrody, amerykańskie nominacje. Nie kupuję. Cytując klasyka: "Ameryka też się sypie, to osobny rozdział...".

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 09.05.2019 13:24
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post