Plebiscyt Książka Roku 2018: czas, start!

LubimyCzytać
01.02.2019

Plebiscyt Książka Roku 2018 lubimyczytać.pl oficjalnie wystartował. Przez najbliższy miesiąc będziecie mogli głosować na ulubione książki i walczyć dla nich o prestiżowy tytuł Książek Roku 2018. Los nominowanych jest w waszych rękach!

Czy wszyscy z was widzieli już, jak pisarze reagują na opinie użytkowników lubimyczytać.pl? Jeśli nie, to zobaczcie tutaj, jakie wrażenie wywiera na nich zarówno pochwała, jak i krytyka. Teraz każdy z was, oddając głos w plebiscycie, może docenić wybranego pisarza. Która książka waszym zdaniem zasługuje na tytuł Książki Roku 2018? Zapraszamy do głosowania! Macie czas do 28 lutego.

JAK GŁOSOWAĆ?

1. Wejdź na stronę lubimyczytac.pl/plebiscyt

2. Masz 12 głosów – po jednym w każdej kategorii.

3. Zapoznaj się z nominowanymi książkami.

4. Aby oddać swoje głosy, pod wybraną książką w danej kategorii kliknij przycisk „Głosuję”. Pamiętaj, w każdej kategorii możesz zagłosować tylko raz. Po zagłosowaniu nie możesz cofnąć swoich głosów.

5. Aby twoje głosy były ważne, musisz mieć potwierdzone konto w serwisie.

Głosowanie trwa do 28 lutego 2019 roku, do godz. 23:59.


Czy wiecie, że od początku istnienia serwisu wystawiliście książkom blisko 20 milionów ocen i kilka milionów opinii? Jesteście autorami sukcesu. W zeszłorocznym plebiscycie oddaliście ponad 117 tysięcy głosów! Czy w tym roku będzie ich jeszcze więcej? I co najważniejsze – kto wygra? Decyzję o przyznaniu tytułu Książka Roku 2018 oddajemy w wasze ręce.

#####

The 2018 edition of Poland's largest literary review is on. Last year's edition saw a record of 117,000 votes cast! Internet users will have a chance to select must reads for the fourth time. You may vote online at http://lubimyczytac.pl/plebiscyt till 28th February.

Among the shortlisted authors there are Szczepan Twardoch, Dorota Masłowska, Remigiusz Mróz, Wiesław Myśliwski and Olga Tokarczuk, as well as a few international authors like Nicholas Sparks, George R.R. Martin, Jojo Moyes, Yuval Noah Harari and Stephen King. Publishers boasting the highest number of nominated works include Albatros, Wydawnictwo Literackie, Znak, Otwarte, Wydawnictwo Mag and Fabryka Słów.

238 works by 71 publishing houses were nominated in 12 categories for the fourth edition of Poland's largest book review.

Izabela Sadowska, the CEO of a readers' platform lubimyczytać.pl, says, 'This year's nominations are good and strong titles chosen among the most popular and best received publications of 2018 featured on our reader's platform. It is our users who drive a writer's success, they form the community of lubimyczytać.pl so it seems only fair they get to choose the Book of the Year 2018, in either of the 12 categories. Our users, a reading audience aware of their tastes and needs, add 125,000 book reviews and 15,000 opinions monthly. Now, taking part in the popular vote our readers may thank the authors and publishers for the wonderful literary experiences of 2018.'

Each user may vote on 12 different titles, one in each of the categories: Literature; Historical Fiction; Crime Fiction & Thriller; Romance & Contemporary Fiction; Non-Fiction Literature; Autobiography, Biography and Memoirs; Fantasy; Science Fiction; Horror; Young Adult Fiction; Young Adult Fantasy and Sci-Fi and, lastly, Children's Literature. You may vote at http://lubimyczytac.pl/plebiscyt.

Last year the number of votes reached 117,000. This year you will be able to follow the total of votes submitted, however, the particular results for each title will only be made known once the popular vote is over. Come March, we will learn which works have earned the Book of the Year 2018 title according to the users of lubimyczytać.pl.

You may have a look at the last year's favourite reads here: http://lubimyczytac.pl/plebiscyt2017

Before the popular review began, lubimyczytać.pl has asked six acclaimed Polish authors to comment on the online opinions about their works. Both positive or negative comments were addressed by Dorota Masłowska, Szczepan Twardoch, Jakub Żulczyk, Wojciech Chmielarz, Joanna Opiat-Bojarska and Jakub Małecki.

Find out what they replied at http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11359/czytelnicy-autorami-sukcesu.

Now, Internet users choose the best books of 2018, shortlisted for the lubimyczytać.pl Books of the Year 2018 Review. The vote ends on 28th February.

---

About lubimyczytać.pl

Lubimyczytać.pl was set in 2011 and became an unrivalled leader on the Polish market of book-related websites. Over three million unique users visit the site monthly, generating 17 million views. There are a dozen or so million book ratings and a few million opinions written by it users. The site received multiple awards, including among other the Minister of the Culture and National Heritage of the Republic of Poland Award for Online Culture in 2014, Polish Internet Company Award or Business Gazelle Award in 2018. Nearly two thousand books from 80 publishing houses have come onto the market endorsed by lubimyczytać.pl. Izabela Sadowska has been the company's CEO ever since its beginning.

Reklama

komentarze [290]

Sortuj:
1108
61
19.02.2019 16:33

Szukałam tej wysublimowanej dyskusji :) Te nominacje są naprawdę całkiem dobre. Patrząc przez pryzmat naszego społeczeństwa i tak brakuje na liście Wojewódzkiego, nie załapał się (a nagrodę empiku zgarnął), więc te nominacje jednak wagę mają. Poza tym no sorry, ale dla mnie inne nagrody, przyznawane przez super jury (po pierwsze każde jury to też tylko subiektywnie...

więcej

4045
3805
12.02.2019 20:43

Bo LC,o książkach tylko na poważnie.
Mi,się dostało.Kiedy,powioedziałem.Że,czyta tylko dla rozrywki.


0
1246
konto usunięte
12.02.2019 08:38

Użytkownik wypowiedzi usunął konto


1108
61
19.02.2019 16:40

ale kto ma decydować, które książki są dobre i czy słusznie nominowane? Chyba po to są oceny i opinie czytelników. Nie zaglądam do LC po to, żeby zobaczyć co zdaniem ekipy prowadzącej serwis jest dobre. Poza tym dobra książka dla Ciebie, wcale nie musi być dobrą dla mnie :) Także - bez napinki lepiej. A z reklam nowości chyba żyją, więc niech sobie reklamują.


0
1246
19.02.2019 20:18

Napisałem dokładnie to co Ty, tylko innymi słowami. Wyżej w odpowiedzi na komentarz poprzedniczki :)


352
15
09.02.2019 17:25

To chyba ma być wspólna zabawa, a widzę, że wszyscy traktują to śmiertelnie poważnie. Strach się tu nawet przyznać na co się głosowało, bo można jeszcze oberwać za brak gustu albo gorzej za ignorancję.


0
1246
12.02.2019 08:41

Oberwać raczej nie, jak Ci się spodoba książka, którą ja uważam za słabą - co w tym złego, przecież tak jest też z lodami pistacjowymi. Jedni lubią, inni nie. Chodzi raczej o na siłę pchanie książek, gdzie już po samych ocenach widać, że dobór kandydatów mógłby być nieco inny. Taki bardziej "czytelniczy" niż "reklamowy". A co do zabawy - racja, lepiej jak jest bez napinki...

więcej

4045
3805
09.02.2019 15:26

Mi brakuję,może tylko ja to widzę fantasty.


198
0
09.02.2019 19:26

Mnie też brakuje dobrych powieści fantasy. W każdej kategorii w tym plebiscycie są co najmniej 2-3 świetne książki, na które spokojnie mogą zagłosować bardziej wymagający czytelnicy, ale w literaturze, błędnie zresztą nazwanej przez LC fantastyczną, zamiast fantasy, nie ma w tym roku ani jednej naprawdę wartościowej pozycji. No może tylko ten Wegner zasługuje na uwagę, ale...

więcej

2843
683
12.02.2019 20:42

Mnie bardzo brakuje "Inne światy" to wspaniała antologia, która przeszła bez jakiejkolwiek reklamy i zainteresowania.


4045
3805
12.02.2019 20:42

Dukaja ?


2843
683
12.02.2019 21:09

Dukaj też napisał tam opowiadanie. W książce są opowiadanie inspirowane niesamowitym malarstwem Jakuba Różalskiego. Opowiadania napisali Jakub Małecki, Robert Szmidt, Sylwia Chutnik, Remigiusz Mróz, Anna Kańtoch, Łukasz Orbitowski, Aleksandra Zielińska, Aneta Jadowska, Jakub Żulczyk. Naprawdę świetna antologia.


848
196
07.02.2019 05:10

a czy zwróciliście uwagę na okładki?
zdecydowana większość z nich wygląda jakby projektowała je tam sama, pozbawiona talentu, osoba. przecież to wszystko zlewa się w jedno i ciężko cokolwiek odróżnić od reszty? czy tak ciężko zatrudnić kogoś ze świeżą wizją? tak trudno odwiedzić lokalny antykwariat i popatrzeć jak powinny wyglądać okładki, a potem się na tym wzorować?
...

więcej

293
30
04.02.2019 23:32

Tak z ciekawości: Jakie wymogi książka musi spełnić, żeby otrzymać nominację? Gdybym np. napisał coś bardziej ambitnego i chciałbym się postarać o nominację to jak sobie ją zagwarantować? Trzeba mieć głośną promocję, patronat czy wielu czytelników? Jakie są wymogi? Czy brane są pod uwagę książki dostępne bezpłatnie w formie cyfrowej, czy tylko takie, które mają fizyczne...

więcej

1232
324
05.02.2019 12:41

Na moje oko to nominowane są głównie tytuły, które w większości przypadków były nachalnie wręcz promowane w różnych mediach, a nie zawsze są dobrymi pozycjami np: tu akurat według mnie -"Na skraju załamania", zresztą nowa książka Musso "Apartament w Paryżu" też był raczej słabą pozycją.


1373
17
06.02.2019 01:50

1. Wypromować książkę. Najlepiej słono zapłacić za reklamę, nie zaszkodzi też patronat LC.
2. Nazbierać kliknięć. Jeśli promocja była za mało skuteczna, nadrobić klikami własnymi i znajomych, a najlepiej napisać i wypuścić w sieć wirusa klikającego za Ciebie.
3. Nazbierać czytelników. Jeśli nie przyszli prawdziwi zwabieni reklamą, to wykreować fałszywych - zatrudnić stadko...

więcej

3739
310
06.02.2019 04:58

Znam pewnego pisarza, ambitnego, mającego pewne sukcesy za sobą... Człowiek ten ma jedną przypadłość- zupełnie nie potrafi "się wypromować", sam jest sobie agentem itd. Nie będę pisała kto to, ale niestety- dobra promocja to co najmniej połowa sukcesu (niestety). Mam wrażenie, że wiele talentów przepadło w przepastnych szufladach, bo "nie było zapotrzebowania",...

więcej

1232
324
04.02.2019 22:29

A ja mam dziwne wrażenie, że z roku na rok jest coraz gorzej... :(


353
72
05.02.2019 09:40

Nosowską trzeba było gdzieś wstawić/wystawić i znalazła się w kategorii literatury pięknej :(


1232
324
05.02.2019 12:50

Wychodzi coraz większy misz masz i przysłowiowy groch z kapustą, który jakby nie spojrzeć chyba jest bardziej strawny od tegorocznych nominacji i to w różnych kategoriach. Robi się coraz większy bałagan. Musso pomiędzy erotyko-romansami??? Ale przecież nie można stworzyć całkowicie innej kategorii np typowych obyczajów. Nie, trzeba właśnie pomieszać/zamieszać itp.

W tym...

więcej

3739
310
06.02.2019 04:51

Ja czytałam akurat te książki, które albo mi się nie podobały (z nominowanych), albo ewentualnie dobre, ale bez fajerwerków. Ale jeszcze raz napiszę- zabrakło mi Zanim pozwolę ci wejść i/lub Czarownice nie płoną, które obstawiałam jako "pewniakiem"! (Przynajmniej jedna z tych...

więcej

1108
61
19.02.2019 16:43

ja mam odwrotnie. Dużo więcej ciekawszych książek w tym roku jest nominowanych niż w poprzednim. Rzecz gustu.


1964
384
04.02.2019 21:31

Zagłosowałam póki co na  Dziewczyny z Wołynia Dziewczyny z Wołynia, bo narazie tylko jedną książkę z nominowanych przeczytałam. Trzymam kciuki za autorkę, bo to bardzo wartościowa książka.


189
169
03.02.2019 20:24

 Komeda. Osobiste życie jazzu Komeda. Osobiste życie jazzu  Tatuażysta z Auschwitz Tatuażysta z Auschwitz
Przeczytałam, polecam.


1373
17
22.02.2019 18:11

Patrzcie państwo, jakaś moderacja się tu odbyła! I żadnej informacji o tym, żadnego śladu po wpisach, które w tym miejscu były! Pamiętam czasy, kiedy moderacja wyglądała tak, że szczątki wypowiedzi zostawały, zostawał nick autora (lub "konto usunięte", jeśli nie tylko wypowiedź, ale i autor na usunięcie zasłużył), mogła zostać część tekstu, ta kulturalna, a po wycięciu...

więcej

2791
4
25.02.2019 09:57

Dziękujemy za zgłoszenie.

Sprawdziliśmy dokładnie opisany przypadek - żaden post w wyżej wymienionej dyskusji nie został skasowany ani przez moderatora, ani przez administratora.

Jedyne usunięcie treści w tym wątku zostało dokonane w tej dyskusji 20 lutego po godzinie 20:00 przez samego użytkownika - autora postu.

Prosimy pamiętać, że prawo do usunięcia własnych treści...

więcej

1373
17
26.02.2019 13:34

Uwierzę na słowo, choć wydaje mi się to lekko podejrzane. Wpis był, były pod nim odpowiedzi, odpowiedzi zniknęły, wpis pozostał. Czyżby był zdublowany i wypowiadaliśmy się pod jednym, a drugi się ostał? Nie pamiętam, czy były dwa. Jeśli były, to wyjaśnienia przyjmuję, użytkownik miał możliwość skasować swój wpis wraz z całym wątkiem pod nim. Przy pojedynczym wpisie byłoby...

więcej

zgłoś błąd