Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza

Okładka książki Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza Adam Kay
Insignis
2018-06-06
2018-06-06
Katarzyna Dudzik
ironia korupcja lekarz literatura faktu manipulacja praca zawodowa służba zdrowia szpital Wielka Brytania
Inne

Genialna książka z ogromną dawką wiedzy i humoru. Idealna lektura nie tylko dla osób pracujących w medycynie ale również dla tych, których te tematy interesują/ciekawią. Wszystkie trudne wątki zostały w świetny sposób przetłumaczone przez autora, tak aby każdy mógł z lekkością i pełnym zrozumieniem cieszyć się tą lekturą. Fajna książka, która uczy, bawi i wciąga.

Nie rozumiem fenomenu tej książki, jako światowego bestseller'u. Przez większość lektury gotowałam się w środku słuchając użalania się autora nad sobą . Autor ewidentnie minął się z powołaniem bycia lekarzem.

Książka „Będzie bolało” to pozycja dla każdego ciekawskiego,jak wygląda medycyna od „kuchni”.
Są tu zarówno wątki pełne poczucia humoru,ale także sporo ciekawych zagadnień o których nawet ja nie miałam pojęcia i do tej pory mogłam tylko o nich gdybać.
W tej pozycji są także zawarte momentami dość drastyczne fragmenty,więc jeśli masz słabe nerwy i zbyt wybujałą wyobraźnie-miej się na baczności.

Podsumowując :

Dla mnie osobiście „lekka” pozycja,zupełnie inny gatunek po jaki do tej pory sięgałam i z czystą przyjemnością mi się ją czytało.
Wiele razy cytowałam mężowi niektóre wątki i oboje z nich się śmieliśmy lub …wyobrażaliśmy sobie „ale jak to?🧐”.
Autor pisze tak,że łykałam rozdziały za rozdziałami i czułam się jakbym była bocznym obserwatorem całej tej historii.
Zdecydowanie mogę Wam polecić tą pozycje ale uwaga : czytacie na własną odpowiedzialność 😉!.

Co tu dużo mówić, bardzo dobra książka. Widzimy od kuchni, z czym musi na co dzień mierzyć się lekarz w swojej pracy. Wbrew opiniom niektórych, nie jest to łatwa i przyjemna ścieżka kariery. Autor opowiada o brytyjskiej służbie zdrowia, więc możemy zobaczyć, że nie tylko u nas dużo rzeczy nie działa tak jak powinno.

Rollercoaster emocji, szczera do bólu, anegdotyczna, ironiczna, walka z absurdami systemu. Ukazująca prawdziwy obraz służby zdrowia. Zdecydowanie warta przeczytania.

Ciekawa książka, w formie dziennika młodego lekarza. Wprawdzie przedstawione realia brytyjskiej służby zdrowia, ale z pewnością wiele wydarzeń, sytuacji mogłoby się wydarzyć w Polsce. Duża dawka humoru, czasem czarnego, jak i wzruszeń. Polecam.

Świetna książka przedstawiająca kulisy pracy lekarza. Dużo się śmiałam, ale też kilka razy miałam łzy w oczach. Autora wcześniej znałam tylko z książek dla dzieci. Polecam.

Tragikomiczna opowieść o pracy i życiu młodego lekarza. Przy okazji śmieszków, wiele konkretnych informacji o praktykach medycznych i całej machinie zwanej służbą zdrowia.
Boli, ale jeszcze bardziej boli serial, który powstał inspirowany tą książką. Jest jeszcze lepszy, jest znakomity! Polecam.

Co prawda przesłuchana, a nie przeczytana, ale przyjemnie spędzony czas. Okrutnie prawdziwa, momentami zabawna, taki gorzko-słodki dokument z życia młodego lekarza. Spokojnie 7/10, ale wielki plus za lektora ;)

Bardzo przyjemnie się czyta te wszystkie medyczne przypadki. Autor przemyca je wszystkie z dozą poczucia humoru, dzięki czemu czytelnik nie umiera z nudy :) a nawet może się pośmiać!