Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach:

"Głód" to pierwszy tom sagi wołyńskiej. Akcja powieści toczy się dwutorowo od 1932 do 1936 roku naprzemiennie, we wsi Nikołajewka na Ukrainie oraz w jeszcze polskim wówczas Lwowie. Autorka ukazała nam czasy wielkiego głodu na Ukrainie, oraz problemy polsko-ukraińskiej prowincji. Na tym tle ciekawie opisane losy bohaterów. Nadia pochodziła z dość zamożnej rodziny jednak kiedy jej ojciec został zamordowany, a matka zesłana na Sybir, dziewczyna się załamała i uciekła z domu. Po miesiącach tułaczki odnalazł ją Wissarion i postanowił się nią zaopiekować, chociaż w ich rodzinie również brakowało jedzenia. Dziewczyna będąc już na skraju wyczerpania znalazła sposób na zdobycie pożywienia, który nie spodobał się jej przyjacielowi, ale dzięki niemu mogła pomóc również jego rodzinie.
Druga para mieszka w Polsce.
Marcel jest zakochany w Marcie, dość zamożnej córce lekarza. Sam pracuje w rodzinnym warsztacie. Starcza im na przeżycie ale nie są zamożnymi ludźmi.
Na początku ukrywają swój związek jednak z czasem prawda wychodzi na jaw i nikt nie pochwala ich związku. Wszyscy uważają, że to tylko przelotne uczucie, które z czasem minie. Książka mi się podobała. Polecam szczególnie osobom, które interesują się historią.

"Głód" to pierwszy tom sagi wołyńskiej. Akcja powieści toczy się dwutorowo od 1932 do 1936 roku naprzemiennie, we wsi Nikołajewka na Ukrainie oraz w jeszcze polskim wówczas Lwowie. Autorka ukazała nam czasy wielkiego głodu na Ukrainie, oraz problemy polsko-ukraińskiej prowincji. Na tym tle ciekawie opisane losy bohaterów. Nadia pochodziła z dość zamożnej rodziny jednak...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

W moje ręce w bibliotece wpadła książka "Dziewczyna z Wenecji", której autorem jest Martin Cruz-Shmith. Akcja książki toczy się w okupowanej Wenecji. Bohaterem książki jest Cenzo, który jest prostym rybakiem. Pewnego wieczoru w jego sieci zaplątuje się młoda kobieta. Jest to Żydówka, którą poszukują naziści. Cenzo postanawia jej pomóc. Spotkanie tych dwojga sprawi, że trafią w sam środek wojennej polityki. Jak zakończy się historia? Koniecznie przeczytaj książkę, jeśli chcesz się dowiedzieć.

W moje ręce w bibliotece wpadła książka "Dziewczyna z Wenecji", której autorem jest Martin Cruz-Shmith. Akcja książki toczy się w okupowanej Wenecji. Bohaterem książki jest Cenzo, który jest prostym rybakiem. Pewnego wieczoru w jego sieci zaplątuje się młoda kobieta. Jest to Żydówka, którą poszukują naziści. Cenzo postanawia jej pomóc. Spotkanie tych dwojga sprawi, że...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

"Podróż za horyzont" Sabiny Waszut to pierwszy tom z cyklu "Emigranci". Poznajemy rodzinę Gajdów, która mieszka w Galicji. Głód, ubóstwo i brak perspektyw na poprawę losu popychają rodzinę Gajdów do emigracji. Celem podróży staje się Brazylia. To opowieść o trudnej podróży, pełnej dramatycznych wydarzeń, rozczarowań i tragedii, jakie są udziałem bohaterów.
To także przejmująca relacja, z początków osiedleńczego życia w brazylijskiej dziczy. Perypetiach, tragediach, rozterkach, ale i radościach, jakie były ich udziałem już na miejscu, w wymarzonej Brazylii. Losy rodziny Gajdów bardzo mnie wzruszyły. Książkę dobrze się czyta. Podobała mi się. Polecam.

"Podróż za horyzont" Sabiny Waszut to pierwszy tom z cyklu "Emigranci". Poznajemy rodzinę Gajdów, która mieszka w Galicji. Głód, ubóstwo i brak perspektyw na poprawę losu popychają rodzinę Gajdów do emigracji. Celem podróży staje się Brazylia. To opowieść o trudnej podróży, pełnej dramatycznych wydarzeń, rozczarowań i tragedii, jakie są udziałem bohaterów.
To także...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

Książka Sabiny Waszut "Pod stepowym niebem" to trzeci - ostatni tom z cyklu "Emigranci". Przedstawia losy Polaków przesiedlonych do Kazachstanu. Uświadamia nam jak ciężkie było życie osób żyjących w tamtym okresie, zwłaszcza na wygnaniu np. w Kazachstanie, czy na Syberii. Tamto pokolenie musiało mieć naprawdę wiele odwagi i samozaparcia, aby przetrwać ten czas. Książka posiada wartką akcję. Dobrze się czyta. Polecam jeśli ktoś lubi tematykę wojenną.

Książka Sabiny Waszut "Pod stepowym niebem" to trzeci - ostatni tom z cyklu "Emigranci". Przedstawia losy Polaków przesiedlonych do Kazachstanu. Uświadamia nam jak ciężkie było życie osób żyjących w tamtym okresie, zwłaszcza na wygnaniu np. w Kazachstanie, czy na Syberii. Tamto pokolenie musiało mieć naprawdę wiele odwagi i samozaparcia, aby przetrwać ten czas. Książka...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

"Włoska balerina" Kristy Cambron opowiada historię trzech bohaterów. Pierwszym bohaterem jest Julia, która jest baleriną. Drugim bohaterem jest szeregowy Courtney Coleman i mała żydowska dziewczynka, uratowana z żydowskiego getta. Ich losy splatają się niespodziewanie w rzymskim szpitalu otoczonym przez nazistów. To miejsce dawało szansę na ocalenie. Losy bohaterów poznajemy z perspektywy działań wojennych, ich przeżyć, jak i z perspektywy tego, co działo się przed wojną. Trzecią perspektywę narracji tworzą czasy współczesne. Jest to powieść oparta na historycznych faktach, a o okolicznościach jej powstania wspomniała w nocie sama autorka. Przedstawiona historia wciąga od pierwszej do ostatniej strony tej powieści. Książka podobała mi się.

"Włoska balerina" Kristy Cambron opowiada historię trzech bohaterów. Pierwszym bohaterem jest Julia, która jest baleriną. Drugim bohaterem jest szeregowy Courtney Coleman i mała żydowska dziewczynka, uratowana z żydowskiego getta. Ich losy splatają się niespodziewanie w rzymskim szpitalu otoczonym przez nazistów. To miejsce dawało szansę na ocalenie. Losy bohaterów...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

Książka "Pięć wdów"" Agnieszki Olszanowskiej to zabawna historia o miłosnych perypetiach nestora rodziny Nowaków, który jest wdowcem i postanawia ponownie się ożenić. W tym celu zaczyna spotykać się z wdowami mieszkającymi pod lasem. Wdów jest pięć, a Franciszek tylko jeden. Franciszek ma też trzech wnuków. A nasze panie mają wnuczki. Co z tego wyniknie? Jak zakończy się historia? Jesteście ciekawi ? Przeczytajcie sami.

Książka "Pięć wdów"" Agnieszki Olszanowskiej to zabawna historia o miłosnych perypetiach nestora rodziny Nowaków, który jest wdowcem i postanawia ponownie się ożenić. W tym celu zaczyna spotykać się z wdowami mieszkającymi pod lasem. Wdów jest pięć, a Franciszek tylko jeden. Franciszek ma też trzech wnuków. A nasze panie mają wnuczki. Co z tego wyniknie? Jak zakończy się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

Akcja "Dzieci fortuny" rozpoczyna się w 1938 roku. Opowiada dalsze dzieje Poldka, Heleny, Michała i Konrada. Akcja toczy się głównie w kurortach i plażach nadmorskich. Bardzo spodobał mi się krawiec Bauman. Życie naszych bohaterów zostaje wywrócone wraz z wybuchem II wojny światowej. Jak potoczą się ich dalsze losy? Jeśli jesteś ciekaw koniecznie przeczytaj tą książkę. Mi bardzo się podobała. Polecam.

Akcja "Dzieci fortuny" rozpoczyna się w 1938 roku. Opowiada dalsze dzieje Poldka, Heleny, Michała i Konrada. Akcja toczy się głównie w kurortach i plażach nadmorskich. Bardzo spodobał mi się krawiec Bauman. Życie naszych bohaterów zostaje wywrócone wraz z wybuchem II wojny światowej. Jak potoczą się ich dalsze losy? Jeśli jesteś ciekaw koniecznie przeczytaj tą książkę. Mi...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

"Zimowy ogród" Kristin Hannah to książka w której akcja toczy się dwutorowo tzn. współcześnie i czasie wojny. Poznajemy dwie siostry, które bardzo się od siebie różnią. Po śmierci ich ojca matka opowiada im swoją historię. Wspomina czasy wojny, oblężenie Leningradu. Piękna , bardzo wzruszająca powieść myślę że przede wszystkim o miłości, sile i wytrwałości kobiet. Ale najbardziej jestem zaskoczona zakończeniem książki. Chcecie wiedzieć jakim? Koniecznie przeczytajcie.Książka mi się podobała. Polecam.

"Zimowy ogród" Kristin Hannah to książka w której akcja toczy się dwutorowo tzn. współcześnie i czasie wojny. Poznajemy dwie siostry, które bardzo się od siebie różnią. Po śmierci ich ojca matka opowiada im swoją historię. Wspomina czasy wojny, oblężenie Leningradu. Piękna , bardzo wzruszająca powieść myślę że przede wszystkim o miłości, sile i wytrwałości kobiet. Ale...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

"Córki stolicy" Jagny Rolskiej to pierwszy tom trylogii ""Czas niepokoju". Autorka zdecydowała się prowadzić narrację książki dwutorowo, ale wątek współczesny, moim zdaniem jest tak naprawdę pretekstem do opowiedzenia o Warszawie w 1935 roku i losów czwórki bohaterów. Historii o tym, jak żyło się w Warszawie przed wojną, jakie panowały wówczas obyczaje i z czym musiała się mierzyć ówczesna młodzież. Kiedy Poldek poznaje Helenę jego życie ulegnie dużej zmianie. Poldek i Jan są synami właściciela wytwórni rękawiczek. Ich życie zostało ściśle zaplanowane przez ojca. Ojciec jest bardzo apodyktyczny. Postanawia zaaranżować małżeństwo syna z córką znajomego, a Jankowi nakazuje zostać księdzem. Basia i Stasia są siostrami i pracują u właściciela wytwórni rękawiczek. Helena jest córką katolika i żydówki. Jak potoczą się losy naszych bohaterów? Czy zawalczą o swoje szczęście? Czy Basia i Stasia wyrwą się z patologicznego środowiska? Jaka tragedia nich spadnie ? Wciągająca akcja, poruszające wydarzenia, cały przekrój emocji sprawia, że nie będziecie mogli się oderwać od czytania. To piękna historia przybliżająca trudy życia w przedwojennej Warszawie. To piękna opowieść o tym, że każda nasza decyzja pociąga za sobą lawinę wydarzeń. To w końcu książka dająca nadzieję i pokazująca, że warto zawalczyć o siebie. Książka mi się podoała.Polecam.

"Córki stolicy" Jagny Rolskiej to pierwszy tom trylogii ""Czas niepokoju". Autorka zdecydowała się prowadzić narrację książki dwutorowo, ale wątek współczesny, moim zdaniem jest tak naprawdę pretekstem do opowiedzenia o Warszawie w 1935 roku i losów czwórki bohaterów. Historii o tym, jak żyło się w Warszawie przed wojną, jakie panowały wówczas obyczaje i z czym musiała się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

Książka Anny Trojanowskiej "Piołun na zapomnienie" jest powieścią obyczajową z tłem historycznym. Bohaterką jest Leokadia, tutaj zwana Leą. Akcja toczy się na przełomie XIX i XX wieku w Polsce. Lea jest młodą, niezbyt urodziwą i ubogą dziewczyną, którą wychowuje ciotka Anastazja siostra matki. Dzięki staraniom ciotki w wieku dwudziestu siedmiu lat wychodzi za mąż za wdowca Józefa. To małżeństwo z rozsądku, nie ma tu miłości, uczuć, uniesień. Różnica wieku nie jest tak zauważalna przez otoczenia, wszyscy widzą za to ogromną różnicę społeczną i materialną. Ze wsi przenosi się do domu męża do Warszawy, gdzie od teraz ma mieszkać razem z nim. Musi się dostosować i odnaleźć w nowej rzeczywistości, w nowej roli. Jak sobie z tym poradzi ? Mężczyzna jest aptekarzem i praca pochłania go całkowicie. Próbuje wynaleźć nowe specyfiki, które będzie mógł sprzedawać w swojej aptece. Ma wspólnika, którego już od pierwszego spotkania Lea nie polubiła.
Lea ma duża wiedzę o ziołolecznictwie, niestety jej mąż nie traktuje tego poważnie i uważa, że miejsce kobiety jest w domu, w kuchni. Uważa, że nie dla kobiety jest praca i odkrywanie nowinek.
Ona jednak chce się uczyć, poznawać nowe rzeczy i zdobywać nowe umiejętności. Pragnie być wsparciem nie tylko w domu, ale i w aptece. Jak potoczą się losy naszej bohaterki?
Książka jest napisana bardzo plastycznym językiem. Opisy dawnych miejsc, obyczajów, ludzi pobudza wyobraźnię.
Pojawia się też wątek kryminalny. Jak zakończy się historia przedstawiona w książce? Trzeba koniecznie przeczytać książkę.

Książka Anny Trojanowskiej "Piołun na zapomnienie" jest powieścią obyczajową z tłem historycznym. Bohaterką jest Leokadia, tutaj zwana Leą. Akcja toczy się na przełomie XIX i XX wieku w Polsce. Lea jest młodą, niezbyt urodziwą i ubogą dziewczyną, którą wychowuje ciotka Anastazja siostra matki. Dzięki staraniom ciotki w wieku dwudziestu siedmiu lat wychodzi za mąż za wdowca...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

W moje ręce trafiła książka Sylwii Winnik "Bezmiłość. O czułych wyznaniach w listach, grypsach i wspomnieniach z Majdanka". Jest to naprawdę wyjątkowa pozycja. Przeczytałam już dość dużo książek o drugiej wojnie światowej, różnych obozach koncentracyjnych. Ale ta książka chwyta za serce.
Rodziny, których najbliżsi byli więźniami obozu koncentracyjnego w Majdanku, opowiadają historie miłosne, które tak naprawdę nie miały racji bytu, historie naznaczone bólem, strachem i stratą, nie będzie żadnym spoilerem, jeśli zdradzę, że nie wszystkie z nich skończyły się dobrze. Jednakże mimo koszmaru, w którym przyszło żyć tym ludziom, ich uczucia były silne i trwały na przekór wszystkiemu, niosąc ze sobą chwile otuchy i normalności. Bardzo duża dawka emocji. Autorka tym reportażem udowadnia, że miłość jest naprawdę wszędzie, nawet w obozie koncentracyjnym.

W moje ręce trafiła książka Sylwii Winnik "Bezmiłość. O czułych wyznaniach w listach, grypsach i wspomnieniach z Majdanka". Jest to naprawdę wyjątkowa pozycja. Przeczytałam już dość dużo książek o drugiej wojnie światowej, różnych obozach koncentracyjnych. Ale ta książka chwyta za serce.
Rodziny, których najbliżsi byli więźniami obozu koncentracyjnego w Majdanku, opowiadają...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

"Apolonia" to pierwszy tom z cyklu "Bo trzeba żyć". Tytułowa Apolonia jest szlachcianką. Wychodzi za mąż za bogatego chłopa Franciszka Bąka. Akcja tej sagi toczy się na Podlasiu. Apolonia rodzi córkę, potem rodzą się kolejne dzieci. Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Lubię takie książki.Polecam.

"Apolonia" to pierwszy tom z cyklu "Bo trzeba żyć". Tytułowa Apolonia jest szlachcianką. Wychodzi za mąż za bogatego chłopa Franciszka Bąka. Akcja tej sagi toczy się na Podlasiu. Apolonia rodzi córkę, potem rodzą się kolejne dzieci. Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Lubię takie książki.Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

"Desperatki" to powieść której akcja toczy się w okresie powstania styczniowego. Nad zbiorową mogiłą spotykają się Iza, Wiesia i Anna, które tracą swoich bliskich. Każda z nich pochodzi z innych warstw społecznych, dzieli je wszystko, połączyła chęć zemsty na sprawcach brutalnego mordu na najukochańszych. Zemsta prawie się udaje. Prawie, gdyż nagle ze ścigających zmieniają się w ścigane. No i się zaczyna! Akcja jak w westernie, dziewczyny, uciekając przed carskimi agentami, przemierzają świat, stając się po drodze mądrzejsze, cwańsze, twardsze. Ale przede wszystkim stają się prawdziwą rodziną, w której można liczyć na siebie nawzajem, gdzie „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Mnie ta powieść bardzo wciągła. Czytając tą książkę świetnie się bawiłam. Chcecie wiedzieć jak skończyła się historia? Przeczytajcie koniecznie.

"Desperatki" to powieść której akcja toczy się w okresie powstania styczniowego. Nad zbiorową mogiłą spotykają się Iza, Wiesia i Anna, które tracą swoich bliskich. Każda z nich pochodzi z innych warstw społecznych, dzieli je wszystko, połączyła chęć zemsty na sprawcach brutalnego mordu na najukochańszych. Zemsta prawie się udaje. Prawie, gdyż nagle ze ścigających zmieniają...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

"Gruzowisko" Aleksandry Katarzyny Maludy to książka, która przenosi nas do Warszawy. Jest styczeń 1945 roku. Do Warszawy wraca Leon Zarzeczny. Do Warszawy trafia także Ewa Lerska. Wróciła ze zsyłki z Kazachstanu. Niestety w ZSRR zostaje jej córeczka, za którą Ewa bardzo tęskni i robi wszystko, aby ją odzyskać. W Warszawie losy naszych bohaterów się krzyżują. Jeśli jesteś ciekaw czytelniku jak potoczyły się losy naszych bohaterów koniecznie przeczytaj tą książkę. Mnie ta historia bardzo ujęła. Uświadomiła mi jak ciężki to był czas, jak ciężko się wtedy żyło. Jak NKWD zmuszało ludzi do współpracy. Polecam.

"Gruzowisko" Aleksandry Katarzyny Maludy to książka, która przenosi nas do Warszawy. Jest styczeń 1945 roku. Do Warszawy wraca Leon Zarzeczny. Do Warszawy trafia także Ewa Lerska. Wróciła ze zsyłki z Kazachstanu. Niestety w ZSRR zostaje jej córeczka, za którą Ewa bardzo tęskni i robi wszystko, aby ją odzyskać. W Warszawie losy naszych bohaterów się krzyżują. Jeśli jesteś...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Jest to druga książka tego autora z którą miałam styczność - pierwszą był "Kat z Płaszowa". Ponieważ interesuję się historią pożyczyłam z biblioteki kolejną pozycję o tematyce wojennej. Głównym bohaterem jest Lew Wilcek, który jest potomkiem prastarego rodu. Po śmierci ojca zostaje aresztowany przez Niemców. Zostaje umieszczony w Zakładzie dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie. Tam odkrywa, że wszystko, w co wierzył, stanowiło jedynie wytwór fantazji. Na świecie trwa wojna. Książka momentami trudna, może niektórych zniechęcić. Znajdziemy w niej dużo filozoficznych rozważań na temat dobra i zła. Ciężko się czyta, jednak udało mi się skończyć. Książka napisana trudnym językiem i wymagająca ogromnego skupienia.

Jest to druga książka tego autora z którą miałam styczność - pierwszą był "Kat z Płaszowa". Ponieważ interesuję się historią pożyczyłam z biblioteki kolejną pozycję o tematyce wojennej. Głównym bohaterem jest Lew Wilcek, który jest potomkiem prastarego rodu. Po śmierci ojca zostaje aresztowany przez Niemców. Zostaje umieszczony w Zakładzie dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

"Lepsze czasy" to drugi tom z cyklu "Bądź dobrej myśli". Książka przedstawia dalsze losy trzech przyjaciółek znanych nam z pierwszego tomu : Wisi, Lonii i Haliny. Tym razem jednak autorka najmocniej skupiła się na losach Wisi i Tadeusza, których małżeństwo przechodzi kryzys. Przyczyną tego kryzysu jest pewna sąsiadka. Wisia postanowiła zwołać kobiece konsylium, aby temu problemowi jakoś zaradzić. Co z tego wyniknie? Jak potoczą się losy naszych bohaterów? Nietuzinkowe bohaterki cechuje wiara w lepsze jutro, którą wciąż pobudza w nich wzajemnie wsparcie. Kobiety pokazują sobie nawzajem swoje pozytywne cechy i mocne strony oraz to, jak pełne niespodzianek i zaskoczeń bywa życie, którego nieodłącznym elementem są oczywiście zmiany – metryka nie ma tutaj absolutnie żadnego znaczenia. Bardzo podobała mi się ta książka. Jest bardzo optymistyczna. Polecam.

"Lepsze czasy" to drugi tom z cyklu "Bądź dobrej myśli". Książka przedstawia dalsze losy trzech przyjaciółek znanych nam z pierwszego tomu : Wisi, Lonii i Haliny. Tym razem jednak autorka najmocniej skupiła się na losach Wisi i Tadeusza, których małżeństwo przechodzi kryzys. Przyczyną tego kryzysu jest pewna sąsiadka. Wisia postanowiła zwołać kobiece konsylium, aby temu...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

Tytuł z pozytywnym przesłaniem zwrócił moją uwagę w bibliotece. A skoro była cała seria to od razu pożyczyłam całość. Teraz parę słów o pierwszym tomie z cyklu.
Wisia, Lonia i Halina są starszymi paniami, które postanowiły zapisać się na zajęcia ceramiczne. Początkowo Lonia i Wisia chcą podnieść na duchu Halinę, która pogrążona jest w żałobie po śmierci mamy. Stopniowo jednak starsze panie zaczyna łączyć coraz większa zażyłość, chociaż jak już wspominałam różnią się one od siebie diametralnie właściwie w każdej dziedzinie życia.
Jest to książka bardzo ciepła, ciekawa i zabawna. Lekkie czytadło na długie jesienne wieczory. Lubię takie i polecam.

Tytuł z pozytywnym przesłaniem zwrócił moją uwagę w bibliotece. A skoro była cała seria to od razu pożyczyłam całość. Teraz parę słów o pierwszym tomie z cyklu.
Wisia, Lonia i Halina są starszymi paniami, które postanowiły zapisać się na zajęcia ceramiczne. Początkowo Lonia i Wisia chcą podnieść na duchu Halinę, która pogrążona jest w żałobie po śmierci mamy. Stopniowo...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

"Grzech" to już trzeci tom z cylu "Tron we krwi". To już finałowy tom cyklu, dlatego, jeżeli znamy poprzednie tomy, płynnie wchodzimy w przedstawioną w najnowszym tomie opowieść. Opowieść, która zachwyca wielowątkowością, dopracowaniem i różnorodnością. A także kreacją bohaterów. Sambor to jeden z bohaterów. Odgrywa on dużą rolę w każdym z tomów cyklu i jeden z tych, z którymi czytelnik ma okazję najbardziej się zżyć. Dlatego jego dalsze losy ciekawią najbardziej. Jednak każdy z bohaterów jest tu postacią na tyle fascynującą, że z ogromnym zainteresowaniem śledzi się kolejne jego poczynania. Podobnie jak w poprzednich tomach, w tym również nie brakuje knowań, intryg, kłamstw, sojuszy i zdrad. Bardzo spodobała mi się ta książka. Znajdujemy tutaj wyjaśnienie wszystkich wątków. Bardzo podobała mi się ta książka. Aż szkoda że to już koniec. Polecam.

"Grzech" to już trzeci tom z cylu "Tron we krwi". To już finałowy tom cyklu, dlatego, jeżeli znamy poprzednie tomy, płynnie wchodzimy w przedstawioną w najnowszym tomie opowieść. Opowieść, która zachwyca wielowątkowością, dopracowaniem i różnorodnością. A także kreacją bohaterów. Sambor to jeden z bohaterów. Odgrywa on dużą rolę w każdym z tomów cyklu i jeden z tych, z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

Sagę "Kobiety z ulicy Grodzkiej" przeczytałam w styczniu 2020 roku. Teraz wpadły mi w ręce w bibliotece dwie inne książki "Obca" i "Apteka pod Złotym Moździerzem". "Apteka pod Złotym Moździerzem" stanowi kontynuację "Obcej". Akcja książki rozgrywa się w latach 1849-1889. Poznajemy burzliwe losy głównej bohaterki Magdy, która bohaterską postawą i nieprzeciętnymi zdolnościami twardo stąpając po ziemi realizuje swój cel, jakim jest stworzenie apteki, miejsca przyjaznego i niosącego pomoc innym. Jednocześnie walcząc z przeciwnościami losu, pokonując nieprzychylne nastawienie i łamiąc utarte stereotypy dotyczące pozycji kobiety w społeczeństwie, sama przeżywa swoje osobiste dramaty. Książka stanowi drugi tom opowieści o przodkach kobiet z ulicy Grodzkiej. Bardzo mi się podobało. Polecam.

Sagę "Kobiety z ulicy Grodzkiej" przeczytałam w styczniu 2020 roku. Teraz wpadły mi w ręce w bibliotece dwie inne książki "Obca" i "Apteka pod Złotym Moździerzem". "Apteka pod Złotym Moździerzem" stanowi kontynuację "Obcej". Akcja książki rozgrywa się w latach 1849-1889. Poznajemy burzliwe losy głównej bohaterki Magdy, która bohaterską postawą i nieprzeciętnymi...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

Sagę "Kobiety z ulicy Grodzkiej" przeczytałam w styczniu 2020 roku. Teraz wpadły mi w ręce w biliotece dwie inne książki "Obca" i "Apteka pod Złotym Moździerzem". Książki te opowiadają wcześniejsze losy protoplastom rodu Bernatów. Akcja książki rozpoczyna się w Galicji w 1831 roku. Panuje epidemia cholery. Agnieszka jest młodą wdową, która uciekając ze wsi trafia do klasztoru i tam rodzi córkę Magdę. Jestem zauroczona pierwszym tomem i losami dwóch odważnych kobiet, które zresztą szczerze polubiłam, Agnieszki i jej córki Magdy. Gdy czytam o tych dawno minionych latach, w szczególności o tym jak traktowano kobiety to ciesze się, że żyję w obecnych czasach. Ciekawa, lekko czytająca się opowieść o trudnym, ciężkim życiu w w XIX -wiecznej Galicji. Bardzo ciekawe wątki z zakresu ówczesnej medycyny, ziołolecznictwa, podane w bardzo przystępny sposób. Książka bardzo mi się podobała. Polecam.

Sagę "Kobiety z ulicy Grodzkiej" przeczytałam w styczniu 2020 roku. Teraz wpadły mi w ręce w biliotece dwie inne książki "Obca" i "Apteka pod Złotym Moździerzem". Książki te opowiadają wcześniejsze losy protoplastom rodu Bernatów. Akcja książki rozpoczyna się w Galicji w 1831 roku. Panuje epidemia cholery. Agnieszka jest młodą wdową, która uciekając ze wsi trafia do...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to