Najnowsze opinie czytelników
książek: 419
tomasz_dobro | 2018-11-17
O książce: Mam na imię Lucy
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

1 x "Mam na imię Lucy" = 6 tomów "Mojej walki" Knausgårda?
Czy to równanie jest poprawne?
Wg mnie tak.

książek: 419
tomasz_dobro | 2018-11-17
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

B. dobre teksty, ale paskudnie wydana książka.
Bolą oczy kiedy się przegląda. Co wydawnictwo/grafik chciał osiągnąć taką szatą graficzną? Nie wiem.
Polecam audiobooka. Czyta autorka.

książek: 732
Arnika | 2018-11-17
O książce: W cieniu prawa
Na półkach: Mróz, 2018, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

- Jak się nazywasz?
- Erik.
- Erich?
- Matka zawsze twierdziła, że Erik - zaoponował. - Po polsku Eryk, po niemiecku Erich, a ja według niej byłem gdzieś pośrodku.

Galicja, rok 1909. Erik Landecki, pochodzący ze zgermanizowanej rodziny Ślązaków, zostaje przyjęty na stanowisko czyścibuta w austro-węgierskim dworku. Wszystko układa się po jego myśli, dopóki nie zostaje zamordowany dziedzic rodu von Reignerów, Julius. Erik, jako nowa osoba we dworze, zostaje oskarżony o morderstwo...

Przyznam, że początkowo książka mnie zachwyciła. To taki kryminał w stylu retro, a więc coś, z czym jeszcze nigdy wcześniej nie miałam do czynienia. Wszyscy bohaterowie są jak żywi, a akcja niesamowicie wciąga. Naprawdę nie mogłam się oderwać, pochłaniając stronę za stroną. Jeszcze większe oczy zrobiłam, kiedy okazało się, że zagadka zostaje rozwiązana już w połowie książki. Potem z takiego właściwego kryminału "W cieniu prawa" przerodziło się bardziej w powieść o zemście. Nie spodziewałam się tego, ale...

książek: 1141
anetapzn | 2018-11-17
O książce: Cztery dni w Kabulu
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Cztery dni w Kabulu to dobra, trzymająca prawie przez cały czas w napięciu książka, z porwaniem, zabójstwem i bardzo szybką akcją w tle. Tym, co najbardziej przypadło mi do gustu był fakt, iż pierwszoplanową rolę w książce odgrywa kobieta. I nie jest to jakaś mdlejąca, eteryczna lilija, a silna, mocna, wiedząca czego chce kobieta.
Amanda Lund jest bowiem doświadczoną, znającą się na swojej pracy negocjatorką policyjną. Pewnego dnia dostaje nowe zadanie. Chodzi o odbicie porwanych w Kabulu szwedzkich dyplomatów.Sprawa choć trudna, wydaje się być podobną do innych. Czy tak jest w rzeczywistości? Bardzo szybko okaże się, iż cała sprawa mocno się komplikuje i zawiera wiele niebezpiecznych wątków oraz drugie dno. Ze ścigającej Amanda szybko przerodzi się w ściganą, a do gry wejdzie polityka na najwyższym szczeblu. Im głębiej Amanda wnika w całą sprawę, im więcej poznaje elementów tej skomplikowanej układanki, tym nasuwa się więcej pytań i grozi jej większe niebezpieczeństwo.
Sama...

książek: 677
mazurka | 2018-11-17
O książce: Trzecia ofiara
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Dodana: dzisiaj

Książka mnie totalnie wciągnęła, wartka akcja fajni bohaterowie nic cukierkowego i zaskakujący koniec. Naprawdę książka warta polecenia już zaczynam czytać następny tom. Polecam.

książek: 1141
anetapzn | 2018-11-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Czechy i Słowacja to dwa, najbliższe nam kraje, zarówno pod względem sąsiedztwa, jak i języka. Niewiele wiemy o historii tych krajów, mało o ważnych dla obu narodów postaciach. Książka Mariusza Surosza w pewien sposób tę lukę wypełnia.
Pepiki to ciekawa książka o dramatycznym 100-leciu Czech, o walce i o Czechach oraz Słowakach, którzy najbardziej przyczynili się do tego, iż Czechy obecnie są takie, a nie inne. Opisywanych postaci jest 16.
Co istotne w swoich reportażach autor skupia się na równi na sylwetkach osób znanych, tzw. pierwszoplanowych, jak i na postaciach z drugiego planu, osobach mało znanych lub zapomnianych.
Wśród bohaterów znajdziemy m.in. Milenę Jesenską czeską dziennikarkę, przyjaciółkę Franza Kafki, żonę Tomasa Masaryka pierwszego prezydenta Czechosłowacji, Milana Rastislava Štefánika słowackiego polityka, Karela Čapka wybitnego pisarza, Karla Hermanna Franka hitlerowskiego zarządcę Protektoratu Czech i Moraw, Klementa Gottwalda komunistycznego prezydenta...

książek: 419
tomasz_dobro | 2018-11-17
O książce: Sońka
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Książka pisana na rezydencji/stypendium zagranicznym (niemieckim?).

książek: 837
Agnia | 2018-11-17
O książce: Decyzja
Dodana: dzisiaj

Dobra! Trzyma w napięciu, trzeba przyznać. Czytana przed snem sprawiła, że część nocy uciekałam przed złoczyńcami :)Ciężki temat. Link nie zawiodła polecam wielbicielom tej autorki.

książek: 764
Hrosskar | 2018-11-17
O książce: Kelner
Dodana: dzisiaj

Przemek Garczyński jest jedną z tych osób, które poznałem za sprawą prowadzenia bloga. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, rok temu ukazała się jego książka – Kelner, stosunkowo krótki kryminał, rozgrywający się w jego rodzinnym mieście Poznaniu.

Rok 2015. W Poznaniu ginie kibic Legii Warszawa. Ciało zostaje znalezione pod wiaduktem kolejowym na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, obok graffiti z cytatem z Boskiej Komedii Dantego Alighieri: Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie. Niedługo później zostaje zamordowana córka znanej artystki. Śledztwo podejmują policjanci z poznańskiej Komendy Wojewódzkiej oraz ich warszawski partner.

Jak wspomniałem na początku jest to stosunkowo krótki kryminał – nieco ponad 200 stron dość niewielkiego formatu. Książkę czyta się przyjemnie i cały czas trzyma w napięciu. Dodatkowo autor ubarwia swoją historię wieloma nawiązaniami do innych dzieł, jak chociażby Boskiej Komedii, ale również do obrzędów wikingów. Nie powiem, urozmaica...

książek: 110
AZorka | 2018-11-17
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Zawsze ciekawił mnie sposób, w jaki Panowie autorzy radzą sobie z typowo kobiecą literaturą romantyczną. Nie przepadam za schematycznością Pana Sparksa jak i za jego twórczością ogólnie. Richard Paul Evans urzekł mnie kilka lat temu paroma powieściami, ale przyznam,że nie zapadły specjalnie w pamięć.
W przypadku "Tajemnicy pod jemiołą" tytuł i opis zapowiada coś całkowicie innego, niż znajduje się w środku. Główny bohater Alex, zdradzony i pozostawiony przez żonę jest skrajnie nierzeczywistą postacią. Mam wrażenie, jakby autor usilnie chciał stworzyć czytelniczkom idealnie cudownego faceta, a wyszedł mu plastikowy Ken. Alex wyrusza na drugi koniec kraju by poznać anonimową blogerkę,w której zakochał się po przeczytaniu kilku wpisów (serio, teksty mnie osobiście nie urzekły). W małym górskim miasteczku prowadzi poszukiwania tajemniczej autorki. Poznaje Arię- uroczą kelnerkę. No i bum, jedno spotkanie, i pani po przejściach totalnie otwiera się na nieznajomego faceta. Potem...

książek: 2397
Andrew Vysotsky | 2018-11-17
O książce: Gra Endera
Na półkach: Aaa, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

uzasadnienie oceny:
http://klub-aa.blogspot.com/2011/10/gra-endera.html

książek: 8
Czomo | 2018-11-17
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Książka odpowiednia dla ludzi chcących poszerzyć swój światopogląd. Sam fakt jak Jeremy potrafi opowiedzieć o samochodzie mówi wiele o tym jakie książki pisze.

książek: 8
Czomo | 2018-11-17
O książce: Skrawki intelektu
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Oryginalna, świetny humor a przede wszystkim świetna postać sceny komediowej. Niesamowicie ciekawe poglądy przedstawione w nietuzinkowej formie.

książek: 8
Czomo | 2018-11-17
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Dobra kontynuacja serii 'kryminał pod psem'. Napisana lekko i przyjemnie.

książek: 410
SickSense | 2018-11-17
Dodana: dzisiaj

Świetna i intrygująca powieść. Do samego końca trzyma w napięciu. Jedyne co mi przeszkadzało to bezsilność głównych bohaterów, nawet po tym jak zrozumieli, że zbrodnie inspirowane są wierszem o Dziesięciu Murzynkach. Autorka zawiesiła wysoką poprzeczkę dla kolejnych swoich książek.

książek: 8
Czomo | 2018-11-17
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Książka napisana bardzo lekko i przyjemnie, szczególnie ciekawa obserwacja świata oczami psa, choć przez to czasem miałem wrażenie jakbym czytał książkę dla dzieci. tak czy siak polecam.

książek: 696
Olena | 2018-11-17
O książce: Dżozef
Na półkach: Przeczytane, Inne
Dodana: dzisiaj

Czego w życiu bałeś się najbardziej? Z czego zrezygnowałeś, bo brakło ci odwagi, bo „nie wypada”, bo czułeś, że się nie nadajesz? Może ty też masz swojego demona – drewnianego kozła – który hamuje twoje działania, zamieniając życie w koszmar? A gdybyś mógł odmienić swój los z pomocą literatury i zacząć żyć naprawdę? Odważysz się?
To przeczytaj „Dżozefa” Jakuba Małeckiego!

Nie wiem, czy poprzednia wersja powieści była dobra, czy nie, ale ta poprawiona jest po prostu świetna! (Nie)typowy warszawski dresiarz Grzegorz trafia ze złamanym nosem (auć! znam ten ból) do szpitala. Nieciekawy pobyt urozmaicają mu pogaduszki z kolegami z sali. Jest wiecznie niezadowolony Maruda, biznesmen – lowelas zwany Kurzem i ten Czwarty – tajemniczy pan Stasio, namiętny czytelnik książek Josepha Conrada. Wkrótce szpitalna rzeczywistość coraz bardziej przypomina horror. Atmosfera staje się bardziej duszna, mroczna, wręcz klaustrofobiczna. Trawiony gorączką Czwarty (opętany przez ducha Conrada?) zaczyna...

książek: 134
Lotka | 2018-11-17
O książce: Okrutny książę
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Recenzja pochodzi z bloga http://whothatgirl.blogspot.com/2018/11/okrutny-ksiaze-tom-1-holly-black.html

Jude wraz z siostrami została porwana do świata Elfów - Elysium. Porwał je okrutny, tajemniczy mężczyzna o imieniu Madok, który zabił ich rodziców. Nie bez powodu.

Mija dziesięć lat. Dziewczyny są traktowane jakby były Elfami. Starają się wtopić w otoczenie. Pobierają te same nauki, co inni. Jednak innym Elfom niekoniecznie to się podoba. A jak wiemy, Elfy nie kłamią, więc słowa padające z ich słów nie są najmilsze.
Są obiektem drwin i intryg. Muszą się pilnować i bronić przed magią. Z całej trójki to Jude próbuje odnaleźć swoje miejsce w tej krainie, ale okrutny książę, Cardan, wcale jej tego nie ułatwia. Gardzi nią, sprawia jej przykrości, ośmiesza ją. Z resztą nie tylko on, bo jego rodzeństwo również.

Jude poznaje, co to intryga i ułuda. Zostaje wmieszana w spiskowanie, a oprócz tego odkrywa w sobie nową cechę - przebiegłość. Dostrzega, że potrafi zadać ból, a nawet...

książek: 4505

http://mojswiat-szelestkart.blogspot.com/2018/11/kamil-janicki-niepokorne-damy_17.html?m=1

książek: 110
AZorka | 2018-11-17
O książce: Najdroższy sąsiad
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Nie mogłam się doczekać tej książki, przesuwana data premiery doprowadzała mnie do białej gorączki. O ile poprzedni tom niespecjalnie przypadł mi do gustu, tak ten był świetny. Chelsea ma złamane serce, mocno przeżywa rozstanie z Elecem. Mieszka ściana w ścianę z przystojnym, gorącym artystą Damienem, właścicielem dwóch wielkich psów. Na początku są zgrzyty i kłótnie, po tym zaczyna iskrzyć...
Bardzo podobał mi się sposób poprowadzenia akcji. Mimo, iż jak przystało na tego typu powieść, wszystko z początku kręci się wokół seksu i przyciągania to wątki te płynnie przeplatają się z przyjaźnią i głębszymi uczuciami. Zabawnie, z wyczuciem. Jest też tajemnica Damiena, którą autorka sprawnie kusi czytelnika przez większość czasu. Bohaterowie świetnie przedstawieni, choć to Damien skradł moje serce. Enigmatyczny ale mimo to ciepły i otwarty, trzymający dystans ,ale bez popadania w gburowatość i opryskliwość. Na tle jego postaci Chelsea wypada nieco bezbarwnie, mimo,że opisana jako piękna...


Popularne półki

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd