Dzieje lotnictwa polskiego

Wydawnictwo: Podsiedlik-Raniowski i S-ka
historia
Oenovich

Dzieje Lotnictwa Polskiego. Od "latającego smoka" do współczesnych myśliwców. Ponad 150 fotografii, ilustracji, map Książka prezentuje dokonania w dziedzinie, która od dawna fascynuje i porusza ludzką wyobraźnię - począwszy od najstarszych legend i podań, poprzez pierwsze próby wzbicia się w powietrze aż do epoki samolotów naddźwiękowych. Autorzy opisują m.in udział polskich lotników w obu...

Książka prezentuje dokonania w dziedzinie, która od dawna fascynuje i porusza ludzką wyobraźnię - począwszy od najstarszych legend i podań, poprzez pierwsze próby wzbicia się w powietrze aż do epoki samolotów naddźwiękowych. Autorzy opisują m.in udział polskich lotników w obu wojnach światowych, najważniejsze dokonania polskiej myśli technicznej, zwłaszcza międzywojennej oraz wybrane zagadnienia z historii sportu balonowego, szybowcowego, samolotowego i spadochronowego.

Oenovich | 2011-04-25
| 2012-08-06