Balbaryk i skrzydlate psy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
7 (6 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Dorota_1988

Czy widzieliście kiedyś psy ze skrzydłami? Ptaki, muchy czy nietoperze, to wiadomo, ale... psy? W Tutaju wszystko jest możliwe! Pewnego dnia Balbaryk z Sumakiem spotykają na swojej drodze takie właśnie dziwne istoty. Jakby tego było mało psy są krnąbrne i mówią w nieznanym Balbarykowi języku. Jeśli chcesz poznać ten język, przekonać się, kto uratuje Krainę Tutaj przed groźnymi Skrzydlatymi Psami, smokami i innymi tajemniczymi przybyszami, koniecznie zajrzyj do środka!

AnnaSikorska | 2017-03-28

Balbaryk należy do niepozornych bohaterów, ale w chwili zagrożenia gotowy jest ratować swoją krainę przed Skrzydlatymi Psami mówiącymi wspak. Książka doskonale wpisuje się w stylistykę innych książek Liskowackiego i jego niezwykły dar budowania opisów, kreślenia obrazów słowami, używania zaskakujących porównań. Polecam przedszkolakom oraz uczniom nauczania początkowego.

wositelec | 2017-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2017

Kolejna z wielu niedocenionych książek, która bije na głowę pozycje takie jak: "O czym szumią wierzby" czy "Zwierzęta z Zielonego Lasu". Tytułowy bohater książki, Balbaryk, dowiaduje się o zagrożeniu krainy Tutaj ze strony tajemniczych Skrzydlatych Psów. Mają one być przysłane z obcej krainy i mówią odwróconym językiem (np. "awart" zamiast "trawa"). Książka pełna jest barwnych opisów i ciekawych dialogów, w niektórych momentach nawet dorośli mogą się zaśmiać lub przynajmniej uśmiechnąć. Z książki pochodzą ciekawe porównania, np. "była czymś równie gorszącym jak śledź z truskawkami", co dodatkowo wzbudza ciekawość dzieci czytających tę książkę.

Myślę, że książka byłaby świetnym scenariuszem dla spektakli teatralnych i animacji dziecięcej.

Hub | 2011-07-31
Przeczytana: 23 lipca 2011

Dużo radości i spokojnej lektury dała mi ta książka, wiem skądinąd, że i dzieciom się podoba, zwłaszcza czytana na głos. Autor ma kontakt z czytelnikiem tego typu, jaki zdarza się między widzami a niektórymi (najlepszymi) komikami: zaczepia nas, oprowadza, wyjaśnia i cierpliwie tłumaczy. "Tak" dla Balbaryka i jego kumpli!

Olgaw | 2016-09-28
Przeczytana: 01 stycznia 2014