Pan Ambroży czyli jak to było w dawnej Polsce

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
8320545625
Reminiscencja

"Pan Ambrozy" to książka dla młodego czytelnika, pomyślana przez autorów, grafików i wydawnictwo jako trzy w jednym: opowieściom o życiu codziennym, przygodach i przypadłościach tytułowego bohatera, XVIII-wiecznego mieszczanina, towarzyszą równolegle teksty opisujące elementy ówczesnej kultury materialnej i społecznej. Obie te części zostały wzbogacone Słowniczkiem przybliżającym terminy, pojęcia i instytucje staropolskie, dziś już w znacznej mierze zapomniane.

źródło opisu: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie użytkownika Reminiscencja

Pablo | 2017-10-05
Przeczytana: 1984 rok