Leśne obrazki

zwięrzęta, las, dla dzieci
megiddovl

źródło okładki: zdjęcie własne

Basia_Pelc | 2015-12-29

Dzisiaj chciałabym wspomnieć o bardzo ciekawej publikacji dla dzieci i dorosłych, jaką jest książka pt. "Leśne obrazki".
Na zdjęciu mamy okładkę książki z roku 1987. Ja czytałam wcześniejsze wydanie z 1983.

Co tu owijać w bawełnę - jestem tą książką zachwycona. Tekst jest miejscami dziwnie napisany, tak jakoś czuć w nim naleciałości języka rosyjskiego, ale podsumowując całość, to wcale mi to nie przeszkadzało, a jeszcze unaoczniało i uwypukliło niecodzienny (czytaj: radziecki) klimat tej lektury.

Ileż ciekawostek można się tutaj dowiedzieć! Poznajemy las i jego mieszkańców w sposób bardzo bezpośredni, autor (Iwan Sokołow-Mikitow) potrafi swoimi słowami nakreślić nam tajemniczy i klimatyczny leśny obraz. Odkrywa przed nami ciszę, niepokój, strach i dostojeństwo oraz inne niebywałe uczucia, które będą nam towarzyszyć w trakcie pochłaniania tej publikacji. Odkrywamy upływ czasu nie tylko dzięki...

Marta | 2014-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Przeczytane z okazji Międzynarodowego dnia książki dla dzieci. Wspomnienia z dzieciństwa i piękne obrazki :)

Kreestal | 2013-04-30
Jastrzębski | 2012-11-17