Chłopiec, który spał pod pierzyną ze śniegu

Tłumaczenie: Paulina Rosińska
Wydawnictwo: W.A.B.
Pojken som sov med snö i sin säng
choroba, miłość, kłopoty, marzenia

Joel kończy trzynaście lat. Miasteczko na północy Szwecji, w którym mieszka wraz z ojcem, powoli staje się dla niego za ciasne. W dodatku chłopiec zapada na dziwną chorobę, którą dorośli nazywają miłością. Kłopot w tym, że dziewczyna jego marzeń jest o dziesięć lat starsza. Na szczęście Joel znajduje rozwiązanie – postanawia zostać gwiazdą rocka. Liczy na to, że w ten sposób wyrwie się w szeroki świat i zapomni o przykrościach. Ciepła, subtelna opowieść o perypetiach Joela i jego dorosłych przyjaciół.

Śledzenie "krok w krok" codzienności nastoletniego chłopca. Młodzian nietypowy z dwóch względów:
1. przez silną nieustannie dokonywaną autoanalizę własnej sytuacji, uczuć, marzeń;
2. sytuację rodzinną - jak sam mówi - jest sam dla siebie mamą, która odeszła a niekiedy i tatą, który nie potrafi się o niego odpowiednio zatroszczyć.
Momentami stąpanie po jego śladach stwało się nużące.

olaf2009 | 2016-10-21
Przeczytana: 21 października 2016

Kolejna część o Joelu, tym razem chłopiec ma 13 lat. Uznanie dla autora, który tak opisał życie przeciętnego chlopca w prowincjonalnym miasteczku, że książka jest tak wciągająca, czyta sią ją szybko, w napięciu jak thriller i nie można się od niej oderwać.

SigSauer | 2010-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2010

Lepsza niż poprzednia część. Mówi o marzeniach chłopca, ich spełnianiu i rozczarowaniach. Jest też o dojrzewaniu dzieciaka, pierwszych miłościach oraz o odpowiedzialności za ojca.

Hubcia | 2010-06-16
Przeczytana: maj 2010

Interesująca, chociaż nie porywająca. Ale myślę, że niesie dużo mądrości dla dzieci, które przecież dopiero wkraczają w życie.

magia78 | 2016-08-08
Na półkach: 2016, Przeczytane