Lubimyczytać.pl to:

978-83-61635-50-5
typ
papier
Ag2S
7.85 (81 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Kiedy Theo odkrywa, że jego ojciec, uchodzący za zmarłego, jednak żyje, podejmuje decyzję, by go odnaleźć. Trop prowadzi do zakompleksionej Rachel borykającej się z wieloma problemami. Dziewczyna musi radzić sobie z rodzicami, którzy nieustannie porównują ją do jej dawno zmarłej idealnej siostry. Kiedy Rachel i Theo zostają zaatakowani przez RAGE – stowarzyszenie ekstremistów występujące przeciwko inżynierii genetycznej – z pomocą przychodzą im nieznajomi, którzy zabierają ich do tajemniczego miejsca. Tam Rachel i Theo odkrywają swoje prawdziwe oblicza. Ujawniona zostaje ich prawdziwa tożsamość, która miała wpływ na ich przeszłość, zaważyła na teraźniejszości oraz zmieni całe ich przyszłe życie…

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Kamyczek | 2013-11-07
Przeczytana: 06 listopada 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jest to druga książka tej autorki, którą przeczytałam (pierwszą była "Zaginiona"). Absolutnie nie zawiodłam się, bo w książkach pani Sophie McKenzie nigdy nie można być pewnym tego co się wydarzy. Nie pomyślałabym, że Elijah odważy się zamordować Mel, no w końcu niby był w niej zakochany. Ani, że Teo podetnie sobie żyły, ten fragment całkiem mnie zaskoczył. I oczywiście jak wyjechali z tymi klonami, wydaje się to takie nieosiągalne, ale w końcu nauka idzie do przodu i jest możliwość, że klony naprawde mogłyby istnieć.
Ogólnie to bardzo serdecznie polecam no i przepraszam, jeżeli ktoś przeze mnie zepsuł sobie ten element zaskoczenia, no ale jest napisane, że opinia jest spojlerem, więc nie mam sobie nic do zarzucania :)

Karla | 2012-03-11
Przeczytana: 11 marca 2012

Teo ma już dość kłamstw. Czuje się zraniony i postanawia odkryć prawdę. Czy rzekoma śmierć ojca jest faktem czy tylko przykrywką mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa? Chłopak zawiódł się na najbliższej mu osobie – mamie, a jego porywczy charakter nie pozwala mu zostawić wszystkiego w dawnym porządku. Nastolatek pełen determinacji postanawia odszukać swojego ojca, Na drodze poszukiwań nie obejdzie się bez przeszkód i licznych niebezpieczeństw. Kim jest ojciec głównego bohatera i dlaczego tak skrzętnie ukrywano jakiekolwiek informacje o tej tajemniczej postaci?

W trakcie poszukiwań Teo trafia na Rachel, zakompleksioną, niedowartościowaną dziewczynę. Nastolatka swoje ponure podejście do życia może tłumaczyć nieustannym porównywaniem jej do zmarłej siostry, która uchodziła za idealną. Rachel daleko do ideału, a tym samym spełnienia wygórowanych oczekiwań rodziców. Nie jest tak szczupła i ładna jak jej siostra, a jej niskie poczucie wartości sprawia, że nie ma zbyt wielu przyjaciół....

Minstrel | 2014-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Książki Sophie McKenzie mają niesamowitą cechę: Za pomocą 3 pierwszych rozdziałów pochłaniają mnie w całości. Nie mogę przestać czytać!

POLECAM! POLECAM! POLECAM! :)

MissDarkCallisto | 2013-10-29
Przeczytana: 29 października 2013

Książką cały czas trzyma w napięciu, serdecznie polecam! :)

Vindy | 2011-07-14

Ta książka jest strasznie ciekawa i warto ją przeczytać ; p

izabellla | 2013-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Świetna , poruszająca książka wywołująca wiele emocji....

Anka16 | 2012-08-07
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo fajna powieść. Polecam wszystkim . ! ;)

Ludwiczeg | 2012-07-25

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica