Okładka książki Więzy krwi

978-83-61635-50-5
typ
papier
Ag2S
7,95 (103 ocen i 11 opinii)

Opis książki

Kiedy Theo odkrywa, że jego ojciec, uchodzący za zmarłego, jednak żyje, podejmuje decyzję, by go odnaleźć. Trop prowadzi do zakompleksionej Rachel borykającej się z wieloma problemami. Dziewczyna musi radzić sobie z rodzicami, którzy nieustannie porównują ją do jej dawno zmarłej idealnej siostry. Kiedy Rachel i Theo zostają zaatakowani przez RAGE – stowarzyszenie ekstremistów występujące przeciwko inżynierii genetycznej – z pomocą przychodzą im nieznajomi, którzy zabierają ich do tajemniczego miejsca. Tam Rachel i Theo odkrywają swoje prawdziwe oblicza. Ujawniona zostaje ich prawdziwa tożsamość, która miała wpływ na ich przeszłość, zaważyła na teraźniejszości oraz zmieni całe ich przyszłe życie…

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Kamyczek | 2013-11-07
Przeczytana: 06 listopada 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jest to druga książka tej autorki, którą przeczytałam (pierwszą była "Zaginiona"). Absolutnie nie zawiodłam się, bo w książkach pani Sophie McKenzie nigdy nie można być pewnym tego co się wydarzy. Nie pomyślałabym, że Elijah odważy się zamordować Mel, no w końcu niby był w niej zakochany. Ani, że Teo podetnie sobie żyły, ten fragment całkiem mnie zaskoczył. I oczywiście jak wyjechali z tymi klonami, wydaje się to takie nieosiągalne, ale w końcu nauka idzie do przodu i jest możliwość, że klony naprawde mogłyby istnieć.
Ogólnie to bardzo serdecznie polecam no i przepraszam, jeżeli ktoś przeze mnie zepsuł sobie ten element zaskoczenia, no ale jest napisane, że opinia jest spojlerem, więc nie mam sobie nic do zarzucania :)

Karla | 2012-03-11
Przeczytana: 11 marca 2012

Teo ma już dość kłamstw. Czuje się zraniony i postanawia odkryć prawdę. Czy rzekoma śmierć ojca jest faktem czy tylko przykrywką mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa? Chłopak zawiódł się na najbliższej mu osobie – mamie, a jego porywczy charakter nie pozwala mu zostawić wszystkiego w dawnym porządku. Nastolatek pełen determinacji postanawia odszukać swojego ojca, Na drodze poszukiwań nie obejdzie się bez przeszkód i licznych niebezpieczeństw. Kim jest ojciec głównego bohatera i dlaczego tak skrzętnie ukrywano jakiekolwiek informacje o tej tajemniczej postaci?

W trakcie poszukiwań Teo trafia na Rachel, zakompleksioną, niedowartościowaną dziewczynę. Nastolatka swoje ponure podejście do życia może tłumaczyć nieustannym porównywaniem jej do zmarłej siostry, która uchodziła za idealną. Rachel daleko do ideału, a tym samym spełnienia wygórowanych oczekiwań rodziców. Nie jest tak szczupła i ładna jak jej siostra, a jej niskie poczucie wartości sprawia, że nie ma zbyt wielu przyjaciół....

Kanakuji | 2014-07-23
Przeczytana: 12 lipca 2014

Przyznaję, że zaczęłam ją czytać przede wszystkim ze względu na autorkę i książki od niej, z którymi miałam zaszczyt się "spotkać". Jednak na początku nie umiałam się w nią wciągnąć, nie zainteresowała mnie, jednak postanowiłam (pomimo niechęci), że ją skończę. Nie zawiodłam się, niedługo po tym zaczęła się rozkręcać, a ja nie potrafiłam się od niej oderwać. Sama nie wiem czy warto ją przeczytać, ze względu na (jak dla mnie) mało interesujący początek. Zależy to tylko i wyłącznie od chęci czytelnika.
Dlatego też chce życzyć powodzenia i miłego czytania, każdej osobie, która się za nią zabierze,
Kanakuji ;)

Minstrel | 2014-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Książki Sophie McKenzie mają niesamowitą cechę: Za pomocą 3 pierwszych rozdziałów pochłaniają mnie w całości. Nie mogę przestać czytać!

POLECAM! POLECAM! POLECAM! :)

MissDarkCallisto | 2013-10-29
Przeczytana: 29 października 2013

Książką cały czas trzyma w napięciu, serdecznie polecam! :)

Vindy | 2011-07-14

Ta książka jest strasznie ciekawa i warto ją przeczytać ; p

izabellla | 2013-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Świetna , poruszająca książka wywołująca wiele emocji....

samanta | 2014-06-25

Rewelacyjna książka, pełna akcji nie tylko dla młodzieży

Anka16 | 2012-08-07
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo fajna powieść. Polecam wszystkim . ! ;)

Ludwiczeg | 2012-07-25
Przeczytana: 2011 rok