Więzy krwi

Wydawnictwo: Akapit Press
7,86 (137 ocen i 16 opinii)
tłumaczenie
Dąbrowska Maria
Blood Ties
978-83-61635-50-5
Ag2S

Kiedy Theo odkrywa, że jego ojciec, uchodzący za zmarłego, jednak żyje, podejmuje decyzję, by go odnaleźć. Trop prowadzi do zakompleksionej Rachel borykającej się z wieloma problemami. Dziewczyna musi radzić sobie z rodzicami, którzy nieustannie porównują ją do jej dawno zmarłej idealnej siostry. Kiedy Rachel i Theo zostają zaatakowani przez RAGE – stowarzyszenie ekstremistów występujące przeciwko inżynierii genetycznej – z pomocą przychodzą im nieznajomi, którzy zabierają ich do tajemniczego miejsca. Tam Rachel i Theo odkrywają swoje prawdziwe oblicza. Ujawniona zostaje ich prawdziwa tożsamość, która miała wpływ na ich przeszłość, zaważyła na teraźniejszości oraz zmieni całe ich przyszłe życie…

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• 450 stron
  • Powrót do Daringham Hall
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Etta i Otto i Russell i James

8,14 (7 ocen i opinii)
Powrót do Daringham Hall
Kathryn Taylor

6,85 (144 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

9 (1 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Z jednym wyjątkiem
Katarzyna Puzyńska

7,87 (71 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Kamyczek | 2013-11-07
Przeczytana: 06 listopada 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jest to druga książka tej autorki, którą przeczytałam (pierwszą była "Zaginiona"). Absolutnie nie zawiodłam się, bo w książkach pani Sophie McKenzie nigdy nie można być pewnym tego co się wydarzy. Nie pomyślałabym, że Elijah odważy się zamordować Mel, no w końcu niby był w niej zakochany. Ani, że Teo podetnie sobie żyły, ten fragment całkiem mnie zaskoczył. I oczywiście jak wyjechali z tymi klonami, wydaje się to takie nieosiągalne, ale w końcu nauka idzie do przodu i jest możliwość, że klony naprawde mogłyby istnieć.
Ogólnie to bardzo serdecznie polecam no i przepraszam, jeżeli ktoś przeze mnie zepsuł sobie ten element zaskoczenia, no ale jest napisane, że opinia jest spojlerem, więc nie mam sobie nic do zarzucania :)

Justyna | 2015-05-19
Przeczytana: 19 maja 2015

Bardzo świetna, dobra powieść napisana super, ciekawa fabuła trzyma w napięciu.
Opowiada o Theo, który myśli że jego tata nie żyje, a pewnego dnia dowiaduje się że żyje nic mu nie jest.
Podaje się za geniusza Elijah, chłopak nie wierzy słowom wie że to nie jego ojciec.
Rachel z Theo znajdują się w niebezpieczeństwie, muszą uciekać od szalonego Elijah, zdolny jest zabić.
Bardzo zżyci są oboje jak na rodzeństwo, Rachel chce pomóc swojemu bratu..Świetnie się czytało, rewelacyjna książka jaką miałam okazję przeczytać warto przeczytać polecam!!!

Karla | 2012-03-11
Przeczytana: 11 marca 2012

Teo ma już dość kłamstw. Czuje się zraniony i postanawia odkryć prawdę. Czy rzekoma śmierć ojca jest faktem czy tylko przykrywką mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa? Chłopak zawiódł się na najbliższej mu osobie – mamie, a jego porywczy charakter nie pozwala mu zostawić wszystkiego w dawnym porządku. Nastolatek pełen determinacji postanawia odszukać swojego ojca, Na drodze poszukiwań nie obejdzie się bez przeszkód i licznych niebezpieczeństw. Kim jest ojciec głównego bohatera i dlaczego tak skrzętnie ukrywano jakiekolwiek informacje o tej tajemniczej postaci?

W trakcie poszukiwań Teo trafia na Rachel, zakompleksioną, niedowartościowaną dziewczynę. Nastolatka swoje ponure podejście do życia może tłumaczyć nieustannym porównywaniem jej do zmarłej siostry, która uchodziła za idealną. Rachel daleko do ideału, a tym samym spełnienia wygórowanych oczekiwań rodziców. Nie jest tak szczupła i ładna jak jej siostra, a jej niskie poczucie wartości sprawia, że nie ma zbyt wielu...

Kanakuji | 2014-07-23
Przeczytana: 12 lipca 2014

Przyznaję, że zaczęłam ją czytać przede wszystkim ze względu na autorkę i książki od niej, z którymi miałam zaszczyt się "spotkać". Jednak na początku nie umiałam się w nią wciągnąć, nie zainteresowała mnie, jednak postanowiłam (pomimo niechęci), że ją skończę. Nie zawiodłam się, niedługo po tym zaczęła się rozkręcać, a ja nie potrafiłam się od niej oderwać. Sama nie wiem czy warto ją przeczytać, ze względu na (jak dla mnie) mało interesujący początek. Zależy to tylko i wyłącznie od chęci czytelnika.
Dlatego też chce życzyć powodzenia i miłego czytania, każdej osobie, która się za nią zabierze,
Kanakuji ;)

Ariene | 2015-07-28

Teo przez całe życie myślał, że jego ojciec nie żyje. Pewnego dnia jego matka wyjawia mu, że żył w kłamstwie i jego ojciec nie umarł. Nastolatek postanawia go odnaleźć. Trop prowadzi do Rachel - zakompleksionej, wyśmiewanej przez rówieśników, nieśmiałej i pulchnej dziewczyny. Teo i Rachel szybko się zaprzyjaźniają. Nie wiedzą, jak wiele ich łączy i przez co będą musieli przejść...
Po lekturze "Zaginionej" z miłą chęcią sięgnęłam po "Więzy krwi" tej samej autorki. Byłam pewna, że ta książka Sophie McKenzie będzie równie dobra, co poprzednia. Nie zawiodłam się.
"Więzy krwi" to rewelacyjna książka. Jest wciągająca, ma wiele zwrotów akcji, rozdziały ciekawie się kończą. Tu wszystko jest możliwe i wszystkiego można się spodziewać. Fabuła trzyma w napięciu. Cały czas nie jesteśmy wszystkiego pewni, chcemy wiedzieć więcej, chcemy wiedzieć wszystko. Bohaterowie są tajemniczy i niebanalni. Styl pisania autorki jest świetny. Opisy są krótkie, ale zawierają wszystkie ważne informacje, nie...

uchiha | 2014-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Książki Sophie McKenzie mają niesamowitą cechę: Za pomocą 3 pierwszych rozdziałów pochłaniają mnie w całości. Nie mogę przestać czytać!

POLECAM! POLECAM! POLECAM! :)

Kapella | 2015-04-25
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Początek mojej znajomości z tą powieścią nie był zbyt obiecujący. Opis i wygląd okładki nie zachęcały mnie do rozpoczęcia czytania, ale skoro już ją miałam, to nie wypadało zostawić jej nieprzeczytanej. Po zapoznaniu się z kilkunastoma stronami moje początkowe zdanie tylko się umocniło, ponieważ akcja podejrzanie przypominała jakieś romansidło dla młodzieży.

Aż tu nagle wielkie bum. Więcej się dzieje i zagadka staje się trudniejsza. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Bohaterowie zmieniają się i już mniej przypominają rozkapryszone dzieci.

Ogólnie to ta książka nie jest wcale zła. Autorka zręcznie wybrneła z katastrofy jaką wróżyłam powieści na początku. Akcja od pewnego momentu robi się szybka i trudno się oderwać od czytania. Mogło być znacznie gorzej.

Julaa | 2014-12-10

Polecam, trzyma w napięciu. Osobom ,które lubią czytać po nocach ta ksiązka bardzo się przyda, nie można się oderwać. :)

MissDarkCallisto | 2013-10-29
Przeczytana: 29 października 2013

Książką cały czas trzyma w napięciu, serdecznie polecam! :)

MidnightBlve | 2011-07-14

Ta książka jest strasznie ciekawa i warto ją przeczytać ; p