Ale i oni otrzymali po denarze

Okładka książki Ale i oni otrzymali po denarze Bruce Marshall
Okładka książki Ale i oni otrzymali po denarze
Bruce Marshall Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX klasyka
klasyka
To Every Man a Penny
Instytut Wydawniczy PAX
1958-01-01
1953-01-01
Maria Skibniewska

„Ale i oni otrzymali po denarze” Bruce Marshall. To piękna historia francuskiego księdza pracującego w Kościele katolickim w Paryżu, w obliczu I i II wojny światowej. Powieść jest pełną ciepła a zarazem prostą historią księdza , który nie jest zbyt elokwentny, ale jest człowiekiem dobrym, pomocnym i szczerym, dzięki czemu wzbudza szacunek i sympatię zarówno mieszkańców miasta jak i czytelników. Książka, którą warto przeczytać. Polecam!!!

Ksiądz Gaston z wyrozumieniem patrzy na kolorowo wystrojone dziewczyny. Ksiądz Gaston lubi od czasu do czasu zjeść kawałek dobrego mięsa na obiad, oczywiście częstując swojego kota. Ksiądz Gaston żartuje podczas wygłaszania kazania dla sióstr zakonnych.
Ksiądz Gaston czasem się boi, czasem jest zmęczony. Niektórych rzeczy nie rozumie - tak młodzieńczej miłości, jak i tego, że ,,ale i oni otrzymali po denarze". Ale stara się ze wszystkich sił jak najlepiej służyć Bogu i ludziom, a śledzenie jego losów - bez względu na wyznanie i światopogląd - dostarcza wiele wzruszenia i śmiechu. I wiele materiału do przemyśleń.
Piękna, pełna ciepła i mądrości książka.

• 5 (bardzo dobre)
  • Interesujące