Spadaj, mięczaku!

Tłumaczenie: Ewa Knichnicka
Seria: Nasza Biblioteka
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Hau ab, du Flasche!

Roland ma 16 lat i jest alkoholikiem. Nie radzi sobie z nauką, nie może dogadać się z ojcem. Nie ma też przyjaciół. Kradnie, oszukuje i kombinuje, by tylko zdobyć alkohol. I pije coraz więcej i więcej...

Czy chłopak opamięta się i znajdzie dość siły, by wyrwać się ze szponów nałogu? A może ocali go kiełkujące uczucie do Elisabeth? Czy na pomoc nie jest już za późno?...

źródło opisu: [Ossolineum, 2008]

Sylffia | 2013-11-08

Szkoda czasu na czytanie, książka słaba. bez rewlacji

elau66wr | 2015-01-22
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Alkoholizm wśród młodzieży.
Bez względu na kraj zamieszkania, status społeczny.

Zapraszam: http://ksiazkizzakladkami.blogspot.com/2015/01/ann-ladiges-spadaj-mieczaku.html

Ervisha | 2010-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2010

Książka nie jest jakoś nadzwyczajnie fenomenalna. Takie czytadło na jeden wieczór. Język lektury też specjalnie nie zachwyca, mamy do czynienia z prostym stylem, który czasami wręcz nudzi. Fabuła jest ciekawa i chyba tylko to pozwala mi polecić książkę czytelnikom lubiącym serię Ossolineum.

Monte | 2013-09-07

Dziwnie się zaczyna i dziwnie kończy. Momentami również jest dziwna "w środku". Może to również jest dziwne, ale śmieszyło mnie to jak rodzice Rolanda rozpaczali nad jego pijaństwem, a potem pili razem wino czy też szli na wódkę do pubu. Serio? Chłopak ma 16 lat? No nie, nie przemawia do mnie ta historia.

| 2013-06-24

Zbyt chaotycznie autor przeskakiwał z jednego wątku do drugiego . Już od początku poznajemy Rolanda jako alkoholika i nie wiemy dlaczego nim jest . Szybko się czyta i to chyba jedyny plus .

DawcaMocyWNocy | 2016-06-14
Martos_Studios | 2016-06-13