978-83-08-04634-0
literatura faktu
Ag2S

Na kartach Zbrodni katyńskiej Jolanta Adamska i Andrzej Przewoźnik ujęli w ramy zwartej opowieści wszystko, czego udało się dowiedzieć historykom na temat samej zbrodni oraz kłamstwa katyńskiego. Autorzy uwzględnili najnowsze ustalenia i tropy, a książka jest wzbogacona zdjęciami, wśród których znajdą się fotografie dotychczas nieznane. Tragicznie zmarły w katastrofie smoleńskiej Andrzej...

Tragicznie zmarły w katastrofie smoleńskiej Andrzej Przewoźnik był jednym z badaczy najlepiej zorientowanych w samej historii zbrodni katyńskiej i miał ogromne zasługi w jej upamiętnianiu. Książka przez niego przygotowana staje się w tym kontekście swoistym testamentem, a zarazem zwięzłym podsumowaniem najważniejszych faktów i spraw, które Katynia dotyczą. W tym bardzo ważnego obecnie zjawiska – pamięci o Katyniu.

źródło opisu: Nota Wydawcy

źródło okładki: Wydawca

Marchewka | 2014-12-15
Przeczytana: 2013 rok

Co tu dużo pisać. Tak było. Trzeba przeczytać żeby wiedzieć.

dzierzba | 2015-12-26
KaMiŚ | 2014-07-07