A może pójdziemy nad morze?

Wydawnictwo: Hartigrama
978-83-7134-306-3
Dorota_1988

Książka jest wesołą opowieścią o pięcioletnim Tomku, który mieszka w Gdańsku. Rodzice chłopca starają się, aby ich syn poznał wszystkie elementy morskiego świata: opowiadają mu o Bałtyku, statkach i morskich zwierzętach, zabierają go na wycieczki do latarni morskiej, fokarium. Tłumaczą niektóre zjawiska, np. dlaczego statek raz jest duży, a raz mały; dlaczego wydaje się, że niebo wychodzi z morza.

Dzieci, czytając o przygodach Tomka, razem z nim uczą się o morskim środowisku: wykonują niektóre doświadczenia (np. sprawdzają, co tonie w wodzie, a co pływa), bawią się (np. robią sztorm w misce, budują latarnię morską), śpiewają piosenki, mówią wierszyki, malują. Mogą też razem z kolegami przygotować przedstawienie pt. Wyprawa nad morze (jego scenariusz znajduje się na końcu książki). Do książki można dokupić dodatkowo płytę CD o tym samym tytułem z utworami muzycznymi.