Martynka tańczy

Tłumaczenie: Wanda Chotomska
Cykl: Martynka (tom 3)
Wydawnictwo: Papilon
Artsajke

Martynka ma kuzynkę Iwonkę, która chce zostać baletnicą. Książka opowiada o tym, jak prowadzone są zajęcia w szkole baletowej.

Książka uczy także podstawowych kroków i nazw związanych z tańcem klasycznym.

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://merlin.pl/Martynka-tanczy_Gilbert-Delahaye/...»

Kiti | 2013-07-21

Marcel Marlier, Gilbert Delahaye to autorzy wspaniałej serii o Martynce, która jest na polskim rynku już od kilkunastu lat.

Kuzynka Martynki, Iwonka, uczęszczała na lekcje baletu i chciała zostać primabaleriną. Dokonać tego mogła tylko swoją ciężką pracą, wkładając w nią wiele wysiłku. Najważniejsze w tym zawodzie były ćwiczenia…

Zachęcona rożnymi opowieściami z serii o tej małej bohaterce postanowiłam także zapoznać się z tą pozycją. Muszę jednak przyznać, że ona jakoś specjalnie mnie nie zachwyciła. Pozornie nie różniła się wiele od swoich poprzedniczek, jednak coś mi w niej nie pasowało.

Po pierwsze główną rolę grała tutaj Iwonka, która opowiadała o balecie. Może i to jest ciekawe, ale mnie osobiście ten temat nie interesuje, więc nie czułam się zachwycona. Obrazki były ładne, choć nie wspaniałe. Jakoś nie przykuły mojej uwagi na dłużej.

Tak, jak zawsze tekstu było mało, jednak był on treściwy. Trudniejsze zagadnienia dotyczące baletu zostały objaśnione.

Książeczka to 3...

Asia | 2013-03-17
Przeczytana: 2013 rok

To już moja piąta książeczka o Martynce. Podobała mi się.

Juta | 2011-07-12

Najpiękniej zilustrowane książki dla dzieci jakie w życiu widziałam. Pełen podziw!

Aga | 2015-04-09

podobają mi się przygody Martynki

Malycielaczek | 2011-07-26

Martynce pżyśniły się mażenia.

Aribeth | 2016-11-27
AktualnieCzytam | 2016-06-11