Dzikie zwierzęta

Tłumaczenie: Michał Lenartowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Latarka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wilga
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-259-0084-7
latarka, wilga, dzikie, zwierzeta
kasandra_85

Posłuż się magiczną latarką i oświetl jej promieniem niezwykłe miejsca na naszej planecie. Zobacz, jakie dzikie zwierzęta można spotkać w różnych środowiskach. Ile tygrysów otrafisz znaleźć? Gdzie schowały się pandy? Ile pingwinów stoi na lodzie? Znajdź i policz wszystkie zwierzęta!

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: wydawca

kasandra_85 | 2011-04-03
Przeczytana: kwiecień 2011

„Zwykłe” książki, niczym nie potrafiące zaskoczyć młody, chłonny umysł dawno zeszły już na drugi plan. Dzieci, aby rozwijały się wszechstronnie powinny mieć pozycje, które pobudzą wyobraźnię, zwiększą kreatywność i wzbogacą w wiedzę. Dlatego też wydawnictwo Wilga dla wszystkich dzieci spragnionych przygód i niecodziennej zabawy przygotowało „Dzikie zwierzęta” - wspaniałą książkę opisującą życie zwierząt w różnych warunkach środowiska – nad wodą, na pustyni, na śniegu i lodzie, w górach czy lesie równikowym. Wspaniała lektura dla młodszych i starszych czytelników.

Książka wyposażona jest w specjalną latarkę, która po włożeniu między kartki pozwala zobaczyć to, co wcześniej nie było widoczne. Na każdej stronie są informacje o zwierzętach zamieszkujących dany teren cz obszar Ziemi. I tak np. dowiemy się czym żywi się kondor, jak porozumiewają się ze sobą świstaki, jak głęboko potrafi nurkować foka czy też ile centymetrów osiąga róg nosorożca. Do tego dziecko będzie rozwiązywać...

julia | 2011-04-03