Damy i huzary

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasyka Virtualo". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Virtualo

Przeczytana: 27 lutego 2015

Wiedźm | 2015-05-02
Na półkach: Kanon, Lekkie, Przeczytane
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Książka przezabawna, parę razy wybuchnęłam śmiechem w miejscu publicznym z jej powodu. Ale choć Fredro pozostaje Fredrą i jako taki gwarantuje właściwą sobie jakość literatury, pewne mankamenty aż rażą w oczy. Zwłaszcza końcówka w żadnym wypadku mnie nie przekonuje. Trudno mi sobie wyobrazić, by tak uparte i dążące po trupach do konkretnie wyznaczonego celu osoby dały się tak łatwo okiełznać w przeciągu ledwie pięciu minut przemowy...
Przeczytać warto, choćby dla kilku scen i komentarzy do nich ;)
Lektura - zdecydowanie - lekka, przyjemna i niezobowiązująca.

Marysieńka | 2011-12-08

Z jednej strony żołnierze, zatwardziali starzy kawalerowie mający wyrobioną opinię na temat kobiet, z drugiej dwie dostojne matrony i kilka młodziutkich dziewcząt mających jeszcze pstro w głowie. Czym się zakończy takie zestawienie pod jednym dachem? Mnóstwo zabawnych intryg i humoru, typowego dla hr. Fredry. Czytając tę ale również i inne komedie tego autora po prostu zaśmiewałam się do łez. I nie ma tu nic do rzeczy trochę może archaiczny język, czyta się świetnie. Wiele sztuk tego komediopisarza wystawiano na deskach teatrów i miałam przyjemność oglądać. Fredro jest doskonały w każdej postaci, czy książkowej czy teatralnej - polecam.

boyaryshnya | 2014-08-22

Fredro to klasyk, a klasycy smakują najlepiej wtedy, kiedy sięga się po ich nieco mniej znane dzieła.

Lenkaite | 2013-02-04
Przeczytana: sierpień 1998

Typowy Fredro :) - spektakl przepojony ciepłym staropolskim humorem i wyrozumiałością w stosunku do wad ukochanej braci szlachty.

Wabi | 2016-02-27
Przeczytana: 2015 rok

Komedia o miłości Edmunda i Zofii.

A_n_k_a | 2016-12-04
Kasia | 2016-12-03