Zrozumieć świat. Rozmowy z uczonymi 25 lat później

Wydawnictwo: Czytelnik
978-83-07-03187-3
Paweł

Prezentowany tom jest wyborem z wydawanych w „Czytelniku” wywiadów, które Wiktor Osiatyński przeprowadził z uczonymi amerykańskimi, radzieckimi oraz polskimi. Książki z tymi rozmowami ukazywały się w cyklu "Zrozumieć świat" i w tomie "Poznać świat" w latach 70. i 80. XX wieku. Wśród rozmówców są m.in. Linus Pauling, Grzegorz Białkowski, Noam Chomsky, Alvin Toffler, Nikołaj Czawczawadze, Lech...

Wśród rozmówców są m.in. Linus Pauling, Grzegorz Białkowski, Noam Chomsky, Alvin Toffler, Nikołaj Czawczawadze, Lech Falandysz, Jan Szczepański czy modny ostatnio w Polsce Philip Zimbardo.

Dzięki starannemu wyborowi i selekcji pozornie historycznych już dziś wypowiedzi obecne wydanie książki Zrozumieć świat stanowi ciągle fascynującą i nietracącą na aktualności lekturę.

źródło opisu: Czytelnik, 2009

gitarybasowa | 2014-12-10