Co nas obchodzi świat. Ściągawka na czas chaosu

83-7436-066-6
problemy, wydarzenia
maja5

Autor próbuje objaśnić w niej mechanizmy polityki – ciemne i jasne strony demokracji – na przykładach ze świata. W kolejnych rozdziałach stara sie odpowiedzieć na pytania: Czy władza musi się posługiwać teatrem politycznym? Czy politycy mogą istnieć bez zdobywania popularności, tak jak aktorzy? Jak wygrywali wybory wielcy politycy – Kennedy i Reagan? Czy prasa może tropić nadużycia władzy, czy ma "dostęp do prawdy", czy raczej pociąga ją po prostu sama chęć rozbawienia publiczności? Autor podaje też w swojej książce szokujące przykłady bezradności władzy w walce z korupcją. Zawodowe doświadczenie autora, jego niezliczone podróże i spotkania z wyjątkowymi ludźmi, dar opowiadania, bez mentorstwa i niezaspokojona ciekawość świata gwarantują lekturę pierwszej klasy.

źródło opisu: http://www.wydawnictwotrio.pl/index.php?Tytul010=190&Podstrona=0

źródło okładki: http://www.wydawnictwotrio.pl/index.php?Tytul010=190&Podstrona=0

Damian | 2013-04-10
Przeczytana: 2012 rok

Książka dość dobra, w sposób ciekawy i przystępny opisuje procesy i przemiany społeczne od strony politycznej czy ekonomicznej. Sporo ciekawostek i istotna, końcowa konkluzja: "wszystko już było", dlatego warto wiedzieć więcej, by lepiej sobie radzić w owym "czasie chaosu".

martini | 2013-04-03
Przeczytana: 20 marca 2013