China Geheim
Chiny, reportaż
literatura faktu
Marta

Egon Erwin Kisch. Jego pasjonujące reportaże pozwalają przyjrzeć się światu z okresu pierwszej połowy naszego stulecia. Każdy tom opowiada o innym kraju lub o innym kontynencie. W tomie pod tytułem "Chiny Bez Maski" z ciekawością rasowego reportera wdziera się Kirsch za kolorowe fasady pagód i pałacyków, dociera do plantacji ryżu i herbaty, zagląda do palarni opium. Daleki Wschód odsłania swe najskrytsze tajemnice.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

zhenzhu | 2012-04-15
Na półkach: Przeczytane, Chiny, Posiadam

Moje wydanie jest jeszcze przedwojenne

Ana Ur | 2014-01-10
Marta | 2011-03-21