Miłość i zbrodnia w Soplicowie

83-88072-10-2
literatura polska, sensacja, romans
klasyka
Ryu

Powieść sensacyjna, dotąd znana jako poemat "Pan Tadeusz". W pierwszym momencie pomysł napisania "Pana Tadeusza" prozą wydaje się szokujący i nieprawdopodobny. Ale trzeba chyba spojrzeć nań ze spokojem i zaciekawieniem. Żyjemy w dobie wszelkiego typu "remake'ów", przeróbek, adaptacji...To co proponuje autor, jego prozatorskie zmierzenie się z Mickiewiczowskim poematem, wypadło dobrze....

Powieść sensacyjna, dotąd znana jako poemat "Pan Tadeusz".

W pierwszym momencie pomysł napisania "Pana Tadeusza" prozą wydaje się szokujący i nieprawdopodobny. Ale trzeba chyba spojrzeć nań ze spokojem i zaciekawieniem. Żyjemy w dobie wszelkiego typu "remake'ów", przeróbek, adaptacji...To co proponuje autor, jego prozatorskie zmierzenie się z Mickiewiczowskim poematem, wypadło dobrze. Świetnie oddane zostały wszystkie główne wątki "Pana Tadeusza", a więc dzieje Jacka Soplicy vel Robaka, spór o zamek, konflikt Sopliców z Horeszkami, wątek miłosny i wątek patriotyczny.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl/