Wykrzywiam się na ten wszechświat

Wydawnictwo: Biuro Literackie
978-83-62006-58-8
wiersze, poezja, Broniewski
poezja
gall21

Wiele wierszy, które znalazły się w tym wyborze, Władysław Broniewski pisał w ostatnich latach życia, po śmierci ukochanej córki Anki, kiedy już nie musiał (nie był w stanie, nie chciał) układać się ze światem, mógł pełniejszą gębą "wykrzywiać się na ten wszechświat" - tak źle urządzony. Te późne wiersze to są niemal bez wyjątku wiersze pisane jakby niedbale, świadomie nieporadnie, bez troski...

Te późne wiersze to są niemal bez wyjątku wiersze pisane jakby niedbale, świadomie nieporadnie, bez troski o poprawność językową, składniową, jakąkolwiek - to wiersze rzucone jakby mimochodem, nawet wbrew woli, jakby wcale nie chciało się, albo nie mogło ich pisać i napisać.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl