Katolik frajerem?

Wydawnictwo: Fronda
978-83-62268-42-9
religia
Ursa

Czy katolik to dewota, sztywniak, nudziarz, przeciętniak, frajer? Czy zarabianie pieniędzy i robienie kariery musi być grzechem? Jak korzystać z uroków tego świata w zgodzie z wiarą? To tylko niektóre pytania, na które w książce Zbigniewa Kaliszuka „Katolik frajerem?” odpowiadają znane i cenione osoby. Dla wielu czytelników lektura tej książki może być szokiem. Jak to? Czy to...

Czy katolik to dewota, sztywniak, nudziarz, przeciętniak, frajer?

Czy zarabianie pieniędzy i robienie kariery musi być grzechem?

Jak korzystać z uroków tego świata w zgodzie z wiarą?

Dla wielu czytelników lektura tej książki może być szokiem. Jak to? Czy to możliwe, żeby wszyscy ci celebryci o telewizyjnych twarzach, goście Kuby Wojewódzkiego byli katolami? A tu – proszę: Muniek Staszczyk deklaruje, że uwielbia uczestniczyć we mszy świętej i to nie u jakiegoś nowoczesnego księdza w modnej świątyni, ale w swoim parafialnym kościele. Telewizyjni prezenterzy Przemysław Babiarz, Krzysztof Ziemiec i Tomasz Zubilewicz tłumaczą, jak pracować w komercyjnych mediach i nie przestać wierzyć w Boga. A Radek Pazura, aktor, opowiada o ogromnej sile modlitwy… Cóż, może niektórym trudno się z tym pogodzić, ale katolicy wciąż są wśród nas. I to nie byle jacy.
Dominik Zdort, Szef Działu Opinie Rzeczpospolitej

Bardzo wciągająca i świetnie napisana książka. Rzuca zupełnie nowe światło na naszą religię, którą zwykliśmy odbierać w stereotypowy sposób. Godna polecenia nawet tym, którzy dystansują się od wiary i Kościoła
Radek Rasiński, Alchemist Project

źródło opisu: Fronda, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwofronda.pl/katolik-frajerem-2

Madzia | 2015-02-14

Książka jest ciekawa, daje wiele do myślenia o podejściu człowieka do wiary, religii, moralności chrześcijańskiej.Podobały mi się świadectwa ludzi o swojej wierze, nawróceniu, bo każdy z nas czasem zadaje sobie pytania o egzystencję na tej ziemi.

Człowiek | 2015-01-28
Przeczytana: 2014 rok

Ciekawe podejście do tematu, ciekawie napisana. Nie zgadzam się z całą treścią, ale książka jest napisana ze zdrowego punktu widzenia, bez fanatyzmu religijnego. Wypowiedzi znanych ludzi, różnych ludzi, normalnych ludzi na temat religii i życia.

Małgorzata | 2014-11-18
Przeczytana: 17 listopada 2014

Chrześcijaństwo,wiara powinna być źródłem radości i miłości.Nie powinniśmy się wstydzić,że wierzymy w Pana Boga.Książka zawiera wypowiedzi znanych osób na temat ich życia duchowego,czytało mi się z wielką przyjemnością. Traumatyczne przeżycia powodują,że wracamy na ,,właściwą ścieżkę". Ja sama kilka lat wcześniej błądziłam,poszukując samej siebie.Żyłam w grzechu konkubinatu. Dwa lata temu dostałam ,,kubeł zimnej wody na głowę", odwarstwiła mi się siatkówka w oku prawym,do tego z olbrzymim przedarciem(dziura w oku). Liczyły się godziny,operację w znieczuleniu ogólnym miałam mieć następnego dnia. Szanse,że będę widzieć tym okiem po zabiegu były 50%. Siedziałam na łóżku szpitalnym w swoich ciuchach,mój chłopak pojechał po niezbędne rzeczy. Płakałam,ponieważ wcześniej nie miałam operacji pod narkozą,nie wiedziałam czy wogóle się obudzę. Rodzicom zamierzałam powiedzieć dopiero po operacji,sami mieli własne problemy zdrowotne. Targana emocjami,patrzyłam przez okno. Myślałam,że za...

Jane Rachel | 2014-07-01
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Kościół i katolicyzm przeżywają teraz kryzys. Wielu ludzi odchodzi od Kościoła, gdyż nie podobają im się zasady, a katolicyzm traci na wartości. Jak to jest naprawdę z Kościołem i katolicyzmem? Czy tak zwani „katole” faktycznie są frajerami tracącymi życie pełne zabawy, przyjemności i radości na rzecz wiary? Czy katolicyzm to religia cierpienia i smutku? Na te pytania, a także na więcej podobnych, w książce Katolik frajerem? odpowiada Zbigniew Kaliszuk, a odpowiedzi często mogą zaskoczyć niejednego człowieka.

Na dzień dobry powiem Wam, że nie spodziewałam się tego, iż Katolik frajerem? okaże się tak lekką i przyjemną lekturą napisaną z humorem. Lekki styl autora sprawia, że książka wciąga od razu i choć nie jest to powieść z bohaterami, akcją i światem przedstawionym, to całkowicie mnie pochłonęła. Wywiady były prowadzone na zasadzie przyjemnej rozmowy z osobami, których nazwiska na pewno będziecie kojarzyć, a pojawia się tu m.in. Muniek Staszczyk, Przemysław Babiarz, Tomasz...

Alek | 2014-03-28
Przeczytana: 28 marca 2014

Świetna książka, która łamie stereotypy przypisywane katolikom. Gorąco polecam wszystkim osobom, które z góry nie skreślają Kościoła i chrześcijańskiej wiary, a tylko mają różne wątpliwości. Ta książka może pomóc je rozwiać, a przynajmniej pokazać inne oblicze chrześcijaństwa. Polecam też i osobom wierzącym - książka dodaje sił i skrzydeł do trwania w wierze.
Napisana jest lekkim językiem, czyta się ją szybko i bardzo przyjemnie, co jak na katolicką książkę dla mnie jest rzadkością (przyzwyczajony jestem do różnych siermiężnych rozważań).
Bardzo mocnym atutem książki jest to, że jest ona poparta świadectwami konkretnych osób, które z pewnością wszyscy znamy (Muniek Staszczyk, Jerzy Stuhr, Krzysztof Ziemiec i inni). Nie jest to jednak kolejna pozycja w której celebryci wypowiadają się nie mając wiele do powiedzenia. Akurat te osoby, mają do powiedzenia bardzo ciekawe, inspirujące rzeczy.
Książki Zbigniewa Kaliszuka porównałbym trochę do książek Szymona Hołowni - też w nowoczesny,...

Maria | 2014-02-02

Książka świetna, obalająca stereotypy chrześcijaństwa, przedstawiająca postawy wielu sławnych ludzi,które pomagają nam dostrzec, że wierzących ludzi nadal jest mnóstwo wśród nas.
Książka ta podkreśla, że nie warto i nie można się wstydzić wiary.
Jestem pewna, że każdy człowiek (ten mocno wierzący i ten wątpiący) znajdzie odpowiedź na wiele nurtujących pytań dotyczących wiary.
Naprawdę warto przeczytać tę książkę!

Lena | 2013-11-13

Kiedy zaczynałam ją czytać, byłam skłonna wystawić jej ocenę najwyższą z możliwych. Jednak środkowa część - jak dla mniej ciekawa i mniej konkretna - troszeczkę zmodyfikowała moje zdanie.
Oczywiście jak tylko zobaczyłam tytuł na okładce postanowiłam ją przeczytać. Nie dlatego, że tytuł jest taki sam jak moje poglądy na katolików - ale właśnie dlatego, że jestem jedną z tych "frajerek" i miałam nadzieję, że ta książka bezprecedensowo obali ten utrwalony w naszym społeczeństwie mit.
Nie zawiodłam się. Myślę, że można ją polecić zarówno tym, którzy z tytułem się zgadzają- aby spojrzeli na katolików z innej niż stereotypowej strony - ale także dla wszystkich wierzących, którzy boją się wychodzić przed szereg.
Idealnie obrazuje, że katolik to człowiek odważny, pewny siebie, dążący do wyznaczonych celów, który w swoim życiu nie boi się wyrażać własnej opinii - nawet jeśli byłaby ona diametralnie różna od całej reszty. To czym różnimy się od ludzi niewierzących to fakt, iż życie...

Angie | 2013-08-06
Przeczytana: 28 lipca 2013

Świetna pozycja łamiąca stereotypy nakładane na katolików

Tomasz Mikołajczyk | 2012-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2012

Jeśli uważasz, że:

Katolicyzm jest nudny, smutny, sztywny...
Zabrania być wesołym, bogatym czy być człowiekiem sukcesu..
Dobry chrześcijanin to smutas i nudziarz klepiący bezrozumnie paciorki...

...to ta książka jest właśnie dla Ciebie!!!
Polecam każdemu kto ma krzywe spojrzenie na katolicyzm.

akrawiec123 | 2012-06-06
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Jestem w trakcie czytania.

Szukałem tej książki w mojej przydomowej księgarni, jednak bezskutecznie. Zamówiłem ją dopiero niedawno w tym sklepie: Katolik frajerem.

Bardzo ciekawa książka. Pokazuje jak w dzisiejszym świecie można pogodzić wiarę i życie codzienne. Łamie stereotypy, które panują na temat katolików.

W sumie nie przeczytałem jeszcze zbyt wielu stron, ale już mnie ta lektura zaciekawiała. Zobaczymy co będzie dalej:)